Što je Ibra među špicevima, to je Teo među bekovima! Sreća čekala 91 minut da namigne Milanu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 13.12.20. | 22:50

Čalhanoglu pogodio tri prečke, Parma iz dva šuta do dva gola i umalo pobede

Milan nije iskoristio zicer protiv Parme, ali je makar ostao neporažen i nastavio niz od 24 meča bez poraza u prvenstvu koji traje duže od devet meseci. Rosoneri su u ludoj utakmici golovima Tea Ernandeza iščupali 2:2 u nadoknadi vremena i nastavili seriju nepobedivosti.

Mada, grubo je reći da se Milan iščupao jer je Parma večeras iz dva šuta dala dva gola, branila se ceo meč dok su svi bogovi sreće okrenuli leđa Rosonerima koji su stvorili brdo šansi ali je to na kraju jedva bilo dovoljno za remi. Samo Hakan Čalhanoglu je tri puta večeras pogodio prečku... Toliko o Milanovoj sreći večeras.

Ali srećom, Milan ima najboljeg levog beka lige Tea Ernandeza. Poznat je Španac po ofanzivnim kvalitetima, a večeras ih je pokazao u stilu Zlatana Ibrahimovića koji je sa tribina gledao utakmicu jer se još nije oporavio od povrede...

Već od starta su Milan počeli da prate maleri. Mladi štoper Gabija koji menja povređenog Kjera i nalazi se u usponu forme, morao je da napusti teren zbog povrede skočnog zgloba u petom minutu. S obzirom da je svakako deficitiran na poziciji štopera, trener Pioli nije imao kud osim da na teren pošalje debitanta Kalulua koji se inače bolje snalazi kao bek. I zažalio je posle nekoliko minuta. Žervinjo je lako prošao Kalulua i poslao idealnu povratnu loptu za Brazilca Ernanija koji je neodbranjivo šutirao za vođstvo Parme.

Od tog trenutka je na terenu postojao samo jedan tim – Milan.

Samu Kastiljeho je ubrzo pogodio mrežu Parme posle prodora Tea Ernandeza, ali se ispostavilo da je za polovinu stopala bio u ofsajdu i VAR je poništio izjednačenje.

Nastavio je Milan da napada i steže obruč oko gola Parme čiji fudbaleri nisu uspevali da pređu centar. Alveš je izblokirao opasan pokušaj Rebića, potom su u istom napadu Braim Dijaz i Čalhanoglu pogodili prečku, da bi Turčin na isteku poluvremena iz slobodnog udarca još jednom uzdrmao prečku. Neverovatno je koliko Milan nije imao sreće da dođe do zasluženog izjednačenja.

Pioli je na poluvremenu zamenio krila pa su Hauge i Leao ušli umesto pomalo frustriranih Španaca Kastiljeha i Dijaza. Nastavio je Milan još bolje da igra i Čalhanoglu je pogodio jop jednu prečku! Treću njegovu, četvrtu timsku?! Da stvari budu gore, Parma je prešla centar i povela 2:0! Kurtić se ubacio iz drugog plana i natrčao na centaršut Ernanija koji je spakovao u mrežu.

Očekivano je bilo da mladi tim Rosonera digne ruke i kaže da ovo nije njihova noć, ali su uspeli ekspresno se vrate na gol zaostatka. Sjajni Teo Ernandez je bio najviši u skoku posle kornera i ponovo rasplamsao nadu Rosonera.

Imao je Čalhanoglu još jedan opasan pokušaj, ali je i golman Sepe zaradio dnevnicu. Milan je ušao u nervozu i nije uspevao da se približi golu gostiju koji su igrali klasičan bunker. Koliko je tada Rosonerima nedostajao Zlatan Ibrahimović... Povredio se i Benaser, ušao je Tonali ali izmene ništa nisu donele Milanu. Štaviše, rezervisti su razočarali.

Parma se zabunkerisala, izgledalo je da Milan ne može da probije bedem, ali je Teo Ernandez u prvom minutu nadoknade natrčao na odbijenu loptu posle zicera Rebića i poslao bombu u mrežu Sepea kojom je makar donekle ispravio veliku nepravdu.

Milan ostaje prvi sa tri boda više od gradskog rivala Intera pred gostovanje Đenovi u sredu.