Strazbur sve bliži izlasku u Evropu, probudio se i šampion Francuske

Vreme čitanja: 2min | sre. 19.01.22. | 20:57

Strazbur u Lil rutinski stigli do novih pobeda

Fudbaleri Strazbura nastavili su da sigurnim korakom hitaju ka evropskoj pozornici savladavši Klermon (2:0) u zaostalom meču 19. kola. Raspoloženi gosti do desete pobede u prvenstvu, a treće u nizu stigli su prilično rutinski, a dominantnu igru u vođstvo pretočio je Kevin Gameiro u 44. minutu.

Povratnik u francuski fudbal koji je letos zadužio dres kluba iz kojeg je i počeo da ispisuje bogatu igračku biografiju drugu utakmicu zaredom golom je doprineo pobedi Strazbura koji je novim slavljem napravio iskorak na četvrtu poziciju. Nakon što je golom stavio tačku na pobedu protiv Monpeljea (3:1), iskusni napadač novim pogotkom nagovestio je još jedan trijumf i slomio otpor rivala. Borbenog domaćina, fokusiranog uglavnom na defanzivu, skupo je koštala greška u završnici prvog dela igre iz koje se izrodila brza kontra Strazbura krunisana atraktivnim lobom bivšeg igrača Valensije.

Vodeći pogodak obezbedio je gostima znatno rasterećenije drugo poluvreme tokom kojeg su vrebali šansu da udvostruče prednost i tako razreše sve dileme što se i dogodilo u 77. minutu. Nova nespretna reakcija defanzivaca Klermona prouzrokovala je polukontru u kojoj je povratnu loptu sa desnog boka ka mreži rivala uputio Belegard, a na putu do gola zakačio Huntonđi i autogolom postavio konačnih 2:0 za Strazbur.

Prilično sigurno do nova tri boda stigao je i Lil koji je za 21. minut obavio čitav posao protiv Lorijena (3:1). Domaćinu je vođstvo već u 10. minutu doneo Isak Lihađi, talentovani napadač koji je na najbolji način iskoristio prvi meč u prvenstvu u kojem je bio starter. Pogodak 19-godišnjeg centarfora otključao je bravu gostiju koji su samo devet minuta kasnije drugi put kapitulirali i to nakon nespretne reakcije Morica Jenca, defanzivca koji je pokušao da izbije loptu ali je umesto toga zatresao svoju mrežu.

Sve dileme po pitanju ishoda bile su rešene u 31. minutu golom Reinildoa Mandave, te je šampion Francuske u nastavku imao lak zadatak da rutinski privede susret kraju. Rasterećeni pristup rivala gosti su iskoristili u sudijskoj nadoknadi i počasnim golom ublažili deseti poraz u sezoni. Sa druge strane, Lil je pobedom prišao na dva boda od mesta koja vode u Evropu i nove izazove dočekuje sa devet prvenstvenih utakmica bez poraza.