Sudijska komisija priznala grešku: Gol Liverpula bio je regularan (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.09.23. | 21:59

Redsi oštećeni za vođstvo 1:0 u derbiju sa Totenhemom

Za Jirgena Klopa danas je bio dan koji bolje da je prespavao.

Liverpul je poražen u derbiju sa Totenhemom autogolom Žoela Matipa u poslednjim sekundama nadoknade za 1:2. Prethodno je u 26. minutu isključen Kurtis Džons, a u 69. i Diogo Žota. Pri postizanju gola za 1:1 u nadoknadi prvog poluvremena povredio se Kodi Gakpo, a u 34. minutu, dva minuta pre nego što je protivnik poveo, gostima je poništen gol Luisa Dijaza zbog ofsajda. Ispostaviće se - nepostojećeg!

Da je napravljena greška posle utakmice potvrdila je Sudijska komisija engleskog fudbala, koja je uputila javno izvinjenje Liverpulu. Lep gest, ali koji neće ništa promeniti kada je reč o bodovima.

"PGMOL priznaje da je došlo do značajne ljudske greške tokom prvog poluvremena utakmice Totenhem protiv Liverpula. Pogodak Luiza Dijaza je poništen zbog ofsajda od strane službene ekipe na terenu. Gol je trebalo da bude dodeljen VAR intervencijom, međutim, nje nije bilo. PGMOL će sprovesti detaljnu istragu da utvrdi pod kojim okolnostima je došlo do greške", navodi se u saopštenju Sudijske komisije.

Glavnu reč u VAR sobi imao je arbitar Daren Ingland, dok je na terenu sa pištaljkom bio Sajmon Huper. Na grešku sudije pred TV ekranom još tokom utakmice ukazao je Geri Nevil.

"Sve je bilo prebrzo, nije bilo dobro", konstatovao je nekadašnji fudbaler tokom prenosa kada je Ingland poručio kolegi da je provera završena.

Sa tri boda osvojena u današnjem derbiju Totenhem je prestigao Liverpul na tabeli i izjednačio se sa Arsenalom na drugom mestu. I jedni i drugi imaju bod manje od vodećeg Mančester Sitija, a jedan više od Liverpula.