Svi zadovoljni na kraju derbija: Natho sa kreča odbranio Humsku posle majstorije Bukarija (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | sre. 31.08.22. | 21:56

Zvezda bolja u prvom delu, Rikardo promašio zicer za pobedu – 1:1

Na kraju – svi zadovoljni. Partizan je sačuvao Humsku neosvojivom za Crvenu zvezdu, a crveno-beli velikih sedam bodova prednosti na tabeli Mozzart Bet Superlige i imaju otvoren autoput do, makar jesenje, titule – 1:1.

Zvezda je uspela da prekine niz da prva kapitulira na stadionu Partizana, Osman Bukari je fantastičnim golom raspalio vulkan strasti na severnoj tribini, ali je Bibars Natho bio nepogrešiv sa penala, koji je prvi put u istoriji derbija posle VAR konsultacija dosuđen crno-belima.

I još jednom se stekao utisak da Zvezda nema dovoljno snage u nogama, ponovo je ove sezone teško disala u drugom poluvremenu, dok Partizan, prosto, nema dovoljno uigranih akcija, nema tečnu igru, ali mu je voljni momenat bio iznad dosadašnjih izdanja i to ga je, u neku ruku, podiglo da se izvuče iz rezultatskog minusa posle prvog poluvremena.

Partizan je u meč ušao sa idejom da čeka Zvezdu na svojoj polovini i da ukradenim loptama direktno gađa brzonogu napadačku trojku. Ali, taj recept nije funkcionisao. Prosto, niti je tandem defanzivnih vezista crno-belih, za razliku od nekadašnjeg ZdjelarŠćekić, tako čvrst i agresivan, niti ume nešto s loptom u nogama.

Sve je to Zvezda iskoristila da se “nalakti” na šesnaesterac domaćina u uvodnom delu meča, pa da i stvori prvu dobru priliku koju je promašio Eraković. Crveno-beli su igrali mnogo lakše, slobodnije, sa manjim pritiskom oko nogu. Sevali su korneri koliko ih odavno nije bilo u Humskoj, mada je Partizan uspevao da se odbrani. Ali, posed lopte je bio u neverovatnoj nesrazmeri na strani Crvene zvezde. Imao je Partizan ogromnih problema da iznese loptu sa svoje polovine.

Tok prvog poluvremena promenio je fantastičan gol Bukarija. Krilni napadač Zvezde nije čekao da odbitak posle kornera odskoči od zemlju, uhvatio je fudbal u letu i nestvarno pogodio. Jedan od lepših golova ikada viđenih na večitim derbijima poslednjih godina.

Tek pet minuta kasnije, u 31. minutu, Partizan je uputio prvi šut na gol u derbiju! Bio je to slab pokušaj Dijabatea, jednog od retkih u crno-belom dresu koji je umeo ponešto smisleno da uradi u napadu. Počeo je Petrićev tim nakon toga da pritiska, preselio se na polovinu rivala, lopta je krenula od noge do noge. Možda je i Zvezda svesno prepustila Partizanu inicijativu, uzdajući se u kontre takođe superbrzog Bukarija.

Najbolju šansu crno-beli su imali u 42. minutu, kada Marković u padu posle slobodnjaka nije uspeo dobro da zahvati loptu glavom, Borjan je uspeo da odbrani taj pokušaj i na odmor se otišlo sa prednošću crveno-belih.

Zvezdi se ponovio energetski pad u drugom poluvremenu. Ponovo je ostala bez gasa, bez kombinatorike, izgubila je i preimućstvo na sredini terena. A, onda je i poklonila pojas za spavasanje večitom rivalu. Start Kataija na Živkoviću, kada je ovaj izlazio iz šesnaesterca, posle dugih konsultacija sa VAR sobom i pregledom sudije Mitića proglašen je penalom za crno-bele. To Bibars Natho otkako je u Humskoj ne promašuje – 1:1.

Naredni period pripao je crno-belima, delovali su bolje, gladnije, a onda im je Sanogo velikom greškom poklonio šansu za pobedu. Rikardo je presekao loptu, krenuo sam na Borjana i levicom promašio ceo gol. Pravi golgeteri, u ovakvim utakmicama, kod nerešenog rezultata, takve zicere ne promašuju...

To je trglo Zvezdu, koja je u poslednjih 15 minuta ponovo počela da igra i to sa Kataijem kao lažnom devetkom, ali u rastrzanim napadima sa obe strane iscurelo je vreme 168. večitog derbija, još jednog bez pobednika u Humskoj.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 1:1 (0:1)