Hoakin u bolovima napušta teren (©Reuters)

Teško će pasti Zubizaretin rekord: Hoakin u zao čas uganuo koleno

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.04.23. | 12:04

Veteran Betisa se povredio na Kamp Nouu i pitanje je hoće li moći da nastupi na svim utakmicama do kraja sezone

Najveći kapiten u istoriji Betisa na kraju sezone se povlači, ide Hoakin u penziju, a želja veterana i svih u klubu bila je da ode kao rekorder. Ne samo tima iz Andaluzije, što već jeste, nego i La Lige.

Da bi dostigao rekord Andonija Zubizarete, čuvenog baskijskog golmana, koji je braneći gol Atletik Bilbaa, Barselone i Valensije sakupio 622 nastupa u elitnom rangu španskog fudbala, nephodno je bilo da Hoakin odigra sve utakmice do kraja sezone. Tada bi se izjadnačio sa Zubizaretom, ali malo je verovatno da će se do dogoditi.

Manuel Pelegrini je dozirao minutažu šanskom veteranu, uglavnom je Hoakin u tekućoj sezoni ulazio sa klupe i postojao je plan da u narednih pet utakmica sakupi makar nekoliko minuta, svaki put se nađe na terenu i ispiše istoriju. Izgleda da su na Kamp Nouu planovi pali u vodu.

Prema Markinim saznanjima, Hoakin je u utakmici sa Barselonom uganuo koleno. Veteran je ušao u igru umesto Huana Mirande u 64. minutu, kada je već sve bilo gotovo. Katalonci su vodili 3:0, a Hoakin je u finišu posle duela sa Žilom Kundeom ostao da leži na travi. Pokušao je da nastavi – nije mogao.

Čileanski trener je izvršio sve izmene, pa je Betis u završnici igrao sa devetoricom. Hoakin je otišao na klupu, a prethodno je Edgar Gonsales isključen zbog dva oštra starta. Lekarski tim andaluškog kluba je odmah po završetku utakmice odradio preliminarne lekarske preglede i prve prognoze nisu sjajne. Biće 42-godišnjak podvrgnut novim pregledima već danas.

Boriće se lekari i Hoakin sa vremenom, jer Betis naredni meč igra u četvrtak na San Mamesu. Ne nastupi li protiv Atletik Bilbaa ili u nekoj od sledeće četiri utakmice (Rajo valjekano, Hetafe, Sevilja, Đirona), neće dostići rekord Andonija Zubizarete.