Tinejdžerska vragolija za gornji dom: Mirčetić je ovogodišnji bingo Radničkog

Vreme čitanja: 4min | pon. 23.09.24. | 18:50

Radnički savladao Tekstilac sa 1:0, mada je pohvale zaslužio samo za prvih 45 minuta igre

Vrlo dobro prvo poluvreme, vrlo sporno drugo. I izvanredan pogodak Bogdana Mirčetića da uspomenu na tih razočaravujućih 45 minuta limitira na narednih pet, a da sopstveno ime u narednim danima istakne kao prvu temu fudbalskih zaljubljenika u Kragujevcu. Jer nije mu ovo prvi put da oduševi mangupskim potezom, štaviše, 18-godišnji krilni igrač polako i sigurno se izdvaja kao momak voljan da na svoja mlada pleća preuzme i ulogu “meč vinera”. Tako je bilo pre sedam dana protiv IMT-a, a tako i danas u sudaru sa Tekstilcem – 1:0 u Gornjem Milanovcu.

Radnički je u meč ušao onako kako bi evropski predstavnik Srbije i trebalo da uđe u sudar sa debitantom u elitnom društvu: rešen da pokaže ko je ko na superligaškoj sceni. I da je bilo malo više koncetracije moglo je sve da bude gotovo već u prvom poluvremenu.

Jer krenulo je kako su Kragujevčani mogli samo da požele: “robenovskom” strelom Bogdana Mirčetića, koji je sa krila ušao u centar i iz prilično izazovnog ugla poslao parabolu u malu mrežicu na suprotnoj stavivi. Ništa tu nije mogao Miljan Drinčić, ovog leta pristiglo pojačanje iz Partizana celog života je čekalo ovu šansu i zubima je zgrabilo. Posle voleja protiv sudara sa imenjakom iz Niša, pa dva gola u pobedi nad IMT-om prošle nedelje, računajući tu i onaj prelepi lob za 2:0, još jedno majstorsko delo mladog Mirčetića.

Za beogradske crno-bele nije ni debitovao, za kragujevačke crvene već četiri gola na devet superligaških mečeva. Nije čudo što je baš njega Feđa Dudić izdvojio kao novi veliki projekat Radničkog, nešto nalik Milanu Aleksiću, koji je letos otišao u Sanderlend u transferu teškom 3.500.000 evra. Planirano je doduše bilo da kapitalac bude i Matija Gluščević, njega su možda poljuljali svi ti medijski napisi o interesovanju velikih evropskih klubova, pa je i danas počeo na klupi.

No, nazad na utakmicu. Gol u mreži gostiju iz Odžaka samo je najavio nastavak meča u istom ritmu. Radnički je držao loptu i stvarao šanse, Tekstilac tek povremeno pokušavao da nešto organizuje, ali za uvodnih 45 minuta – ni šut ka protivničkom golu. S druge strane, Drinčić je teškom mukom posleo udarac Kilijana Bevisa u korner – sjajnu mu je loptu prethodno poslao Mehmed Ćosić – zatim je Luaj Ben Hasin umalo polomio prečku, da bi u 44. minutu opet vrlo blizu bio Bevis, tada je stativa bila saveznik gostiju.

Na kraju poluvremena, 7/0 u šutevima i 67/33 posed lopte. Naravno u korist Radničkog.

Međutim, tu kao da se nešto pokvarilo u igri ekipe Feđe Dudića. Tekstilac je u drugo poluvreme ušao sa mnogo više prkosa i težište igre prebacio pred kazneni prostor nominalnog domaćina. Istina, dugo ništa nije uspeo da napravi, sve dok im Ćosić nije poklonio loptu koju je Ivan Davidović poslao pored gola. Radnički je pak zapretio tek u 70. minutu posle dobre kombinacije Mirčetića i Bevisa, koju je nepreciznim udarcem glavom završio Evandro. U nadoknadi još i šut Bevisa, istakao se tada Drinčić.

Razočaravajuće posle uverljivog starta, no, vole klubovima da kažu da veliki timovi pobeđuju i ne igraju najbolje. Radnički nije još veliki, ali raste. I bar za Tekstilac je ipak nedodirljiv. Čak i kad se brani što mu inače nije jača strana.

RADNIČKI 1923 – TEKSTILAC 1:0 (1:0)