Huan Kintero i Emanuel Mamana (©Reuters)

Tinja nada Milionera: River iskalio bes na gradskom rivalu, lepotica Kintera (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 03.10.22. | 04:01

Argentinska Liga profesional: Tim Marsela Galjarda dobio na stadionu Dijego Armando Maradona Argentinos Juniorse sa 3:0 i ostao u trci za obranom trona

Ne ide River Plejtu ove sezone. Ispao je prošle nedelje neočekivano od Patronata u červrtifinalu Kupa Argentine, eliminisan je od Veleza u osmini finala Kopa Libertadores, a i odbrana titule u šampionatu Argentine je samo u domenu teorije. Odlasci glavnih zvezda, Hulijana Alvereza u Mančester Siti i Enca Fernandeza u Benfiku, letos, oslabili su Milionere.

River je na sedam bodova manje od lidera Boke, pet kola pre kraja šampionata. U poslednjem meču 22. kola Lige profesional, četa Marsela Galjarda je dobila gradskog rivala Argentinos Juniors sa 3:0 i ostala u kakvoj-takvoj šansi da ponovi prošlogodišnji uspeh.

River je pre ovog meča imao čak tri poraza u poslednja četiri kola, bes je iskaljen na gradskom rivalu na stadionu Dijego Armando Maradona. Dugo je rezultat bio 0:0, a onda je blickrig gostiju od tri minuta doneo sigurnu pobedu Riveru. Golove u 66. i 69. minutu postigli su Huan Kintero i Lukas Beltran, a vezista Augustin Palavesino je 10 minuta pre kraja overio trijumf sovg tima, ali čini se kasno da se domogne titule, ali Milioneri žele bar da izbore grupnu fazu Kopa Libertadores naredne sezone.

Utorak, 21.00: (4,50) Inter (3.70) Barselona (1,87)

Pogotovo je bio prelep prvi gol na meču. Kolumbijac Kintero, povratnik iz Kine, čovek koji je doneo poslednju krunu šampiona Južne Amerike Milionerima u epskom finalu protiv Boke u Madridu pre četiri godine. Sa 25 metara je izveo slobodan udarac koji je završio u mreži, pored skamenjenog golmana Argentinosa Lancilota.

Beltran je posle kornera uz dosta sreće zatresao mrežu domaćina, dok je Palavesino lepim udarcem sa 16 metara dokrajčio nemoćnog domaćina, koji pada kako se šampionat približava kraju.

Novi lider u Ligi profesional je Boka Juniors koja je golom mladog Gonzala Moralesa pobedio Velez sa 1:0, dok je doskorašnji lider Atletiko Tukuman poražen na gostovanju Patronatu (1:2). Očekuje nas superzanimljiv finiš Lige profesional.

---------------------------

Možeš li ti da budeš današnji pobednik i osvojiš put u Katar na Svetsko prvenstvo?