Tobi Aldervajreld (Reuters)

Tobi Aldervajreld je kući postao golgeter

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.09.24. | 21:30

Antverpen se diže

Za šest sezona u Totenhemu i 236 odigranih utalkmica u svim takmičenjima, Tobi Aldervajreld je dao devet golova. Nije bio poznat kao opasnost u protivničkom šesnaestercu.

Za nešto više od dve godine u rodnom Antverpenu, Aldervajreld je na 104 utakmice dao 13 golova! Neki napadači imaju lošiji učinak… Od tih 13 je jedan bio u poslednjem minutu pretprošle sezone za titulu, a dva su bili večeras za pobedu nad Vesterloom – 2:1. Tobi se kod kuće pretvorio u golgetera. Iako mu je 35 godina…

Zahvaljujući Aldervajreldu, Antverpen se večeras probio na drugo mesto prvenstvene tabele i nagoveštava da bi opet mogao da se bori za titulu. U prošlom kolu su srušili Union i nagovestili uspon forme…

Vesterlo se pokazao kao tvrd orah. Aldervajreld je načeo domaćina golom glavom posle kornera, ali je Vesterlo uspeo da se trgne. Antverpenov golman Lamens je prvo skrivio penal pa ga odbranio Matiji Friganu. Ali, ubrzo se iskupio i hrvatski napadač postigvaši gol za izjednačenje u 45. minutu.

U drugom poluvremenu je bolje krenuo Vesterlo, dobru šansu je propustio Vušković, a delovalo je da će domaći dobiti i drugi penal. Ipak, VAR ga je poništio. Antverpen je uzvratio preko Kerka koji je promašio zicer, da bi Tjaron Čeri pogodio za 2:1, ali mu je VAR poništio gol.

I kada je delovalo da nećemo videti pobednika meča, opet se ukazao Tobi Aldervajreld. U 95. minutu kao pretprošle sezone kada je pogodio za titulu. Ovoga puta nije bilo šutem sa distance, već udarcem glavom nakon centaršuta Čerija.