Totenhem i Son kao prirodna nepogoda – pogođen Vest Hem! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.10.24. | 15:15

Sparsi lako protiv gradskog rivala – 4:1

Nije impresionirao Totenhem u dosadašnjem delu sezone mnogi su to protumačili kao kraj taktičkih inovacija Kostasa Angelosa Postekoglua. Možda tim iz Londona neće biti konkurent u borbi za titulu Sitiju, Arsenalu i Liverpulu, ali kada vas udari u punoj brzini. To može da boli. Mogu o tome da posvedoče fudbaleri i stručni štab Vest Hema, koji su imali vođstvo protiv gradskog rivala, ali potom su pregaženi strojevim korakom – 4:1

Predvodnik tog prepoznatljivog juriša Totenhema bio je reprezentativac Južne Koreje Son. Tačno je da je jedan od najboljih krilnih igrača sveta bio strelac „samo“ jednog pogotka, ali je u svakoj smislenoj akciji Sparsa bio mirođija. Pogotovo u trenucima velike dominacije, kada je Totenhem loomio i prelomio meč. Za 24 minuta Totenhem je postigao četiri gola, mogao je još neki. Ali i ovo će zadovoljiti navijače domaćeg tima.

Ako se igri Totenhema može tražiti mana, onda je to nešto sporiji početak. Vest Hem je preko Kudusa došao do vođstva na stadionu Totenhema. Bio je to razlog za blagu nervozu u redovima domaćeg tima. Možda bi i Čekićari uspeli da ostanu konkurentni do finiša utakmice – možda bi i sanjali veliki bod – da nije bilo detalja iz 36. minuta.

Tada je Totenhem razvio polukontru. Medison je poslao loptu do Kuloševskog, koji je levicom gađao bliži ugao i Pogodio. Utisak je da Areola mogao bolje da interveniše.

Drugo poluvreme se pretvorilo u jednosmernu ulicu. Čistu domnaciju jednog tima, i jednog igrača. Govorimo o Sonu koji je započeo akciju. Završio je Bisuma.

Nije znao u tim trenucima Vest Hem gde bije. I kako da se odbrani od učestalih napada Totenhema. Brojne greške pravila je Lopetegijeva ekipa, ostavljajući prostor Sono da pokaže šta zna. A zna mnogo. Pokazale su to situacije iz 55. i 60. minuta.