Tim TSC-a (©MN Press)

Turbo TSC gazi ka Evropi: Šest komada Javoru u ludoj trci za Zlatnu kopačku Superlige!

Vreme čitanja: 5min | ned. 31.05.20. | 19:17

Javor jeste oštećen za penal, ali teško da bi to promenilo situaciju na terenu – 6:1 u Senti. Nišu je Kup jedina nada

Četiri kola i četiri tima u borbi za dva evropska mesta s tim da je jedan već otpisan, bar kada govorimo o Superligi. Jer Topolski sportski klub je u 27. kolu Superlige zapeo iz sve snage i rezultatski nemotivisani Javor ispratio iz Sente sa surovih 6:1 čime se Vojvodini primakao na svega tri boda zaostatka, a Čukaričkom pobegao na plus pet. Nije zanemarljivo ni to što TSC ima bolji međusobni skor i u sudarima sa Vošom i u mečevima sa Čukom, pa je Evropa sada već na dohvat ruke.

Vladimir Silađi i Đuro Zec su postigli po dva gola za TSC, Janko Tumbasević i Nenad Lukić po jedan, mada je utakmicu možda prelomio Borko Duronjić, koji je posle epizode u Voždovcu očigledno sebe pronašao u Bačkoj Topoli. Sve vreme je 22-godišnji napadač davao tempo igri, pravio dar-mar po levoj strani terena, na kraju krajeva, prva dva gola domaćih pala su posle njegovih centaršuteva. Primetna je u njegovoj igri bila i silna želja da zatrese protivničku mrežu, golovi su uostalom jedino što mu ove sezone nedostaje, samo jedan u dosadašnjem toku takmičenja u Superligi. Međutim, uz Duronjićevo ime sada već pet asistencija, pošto mu se centaršut kod prvog gola ne piše, jer je loptu glavom zakačio čini nam se Saša Tomanović. Na drugoj stativi potpuno sam je ostavljen Vladimir Silađi, a on možda nije najspektakularniji napadač koga ste gledali, ali kad se nađe u šansi to je obično gol. Spretno se snašao Silađi i postigao 14 gol u prvenstu što ga je u tom trenutku činilo najefikasnijim igračem Superlige. Ali tek je počinjalo.

Taj Silađijev gol ulio je dodatnu energiju timu Zoltana Saba, pa je u narednim minutima Đorđe Lazović nekoliko puta morao da spasava goste iz Ivanjice. Mogao je ipak samo da odloži neminovno, savim je očigledno bilo da je TSC rešen da iskoristi prvi od dva „zicera“ pred sobom, pošto ga u poslednja dva kola očekuju izazovniji okršaji sa Crvenom zvezdom i Radničkim u Nišu.

U 21. minutu Lazović je ipak nemoćan, ponovo centrira Duronjić na peterac, tamo su gosti potpuno zaboravili iskusnog Janka Tumbasevića, odlično je skočio, poklonio se i duplirao prednost TSC-a.

Tek posle tih 20 minuta Javor je krenuo da igra lopte, da hrabrije grabi prostor pred sobom, posebno je agilan bio 20-godišnji Lazar Nikolić, mada je TSC uradio veliki posao time što je iz igre potpuno izolovao najopasnijeg igrača protivničke ekipe Petkovića. Nije da ipak nije bilo šansi pred golom Nenada Filipovića. Štaviše, Javor je debelo oštećen u 26. minutu kada je Đuro Zec izbio jednu loptu na gol liniji, ali je napucao saigrača. Vratila se lopta ka njemu sa pola metra, refleksno je on digao ruku i to je bio čist jedanaesterac, sigurno i žuti karton – preporuka je relativno nova da se u takvim situacijama na penal ne dodaje i crveni – ali sudija Bojan Nikolić je ostao nem.

A definitivan kraj Javorovih nadanja da će izbeći poraz stigao je čim je krenulo drugo poluvremem, dugu loptu sa polovine terena Silađi majstorski prima, da smo taj potez videli u nekoj od TOP 5 liga Evrope delili bi se snimci masovno po društvenim mrežama, posebno zato što ga je ispratila i lukava povratna lopta za Đura Zeca, pa njegov rezantan udarac za 3:0.

Potom i najlepša akcija na utakmici, opet ju je Silađi pokrenuo, petom je izbacio Borisa Vargu po krilu, ovaj je prizemnim pasom gađao Nenada Lukića, pa je i on stigao da postigne 14. gol u sezoni i time sustigne saigrača na čelu liste strelaca. Gol manje postigao je El Fardu Ben iz Crvene zvezde, u tom trenutku na koti 13 je bio i Nikola Petković, međutim i on je u 74. minutu stigao do tog 14. pogotka, danas utešnog za Javor. Ni tu ipak nije bio kraj lude trke za najboljeg strelca Superlige, pošto je u 74. minutu velika greška 20-godišnjeg Luke Radivojevića kumovala i petom golu Javora, opet ga je postigao Silađi, njegov broj 15, mada bi za ovaj morao da plati piće Zecu, nesebično mu je servirao loptu kao na tacni. U 87. minutu se Zec i sam po drugi put upisao u listu strelaca – fenomenalnu loptu mu je tada poslao Milan Galić – i Topolski sportski klub je prvi put u Superligi nekome dao šest komada,

Tek da podseti Igora Bondžulića da će morati da utegne odbranu pre no što počne sledeća sezona. U ovoj je Javor primio već 56 golova,najviše u Superligi. Velika mrlja na Javorova izdanja, jer uopšte ne igraju Ivanjičani toliko loše koliko golova primaju.

Što se tiče TSC-a, sve se više čini da oni igraju baš onoliko koliko je u Superligi potrebno da bi se domogli Evrope. Sad je to već sasvim realan cilj.

TSC –JAVOR 6:1 (2:0)