UEFA kaznom poštedela partizanovce: Jedina sreća da su muke crno-belih "gledale" prazne tribine

Vreme čitanja: 3min | čet. 22.08.24. | 22:08

Beograđani s golom zaostatka (0:1) putuju u Belgiju, više od minusa brine pristup

Kaznila je UEFA Partizan zatvaranjem kapija stadiona u Humskoj za večerašnji meč, ne sluteći da je zapravo učinila uslugu hiljadama partizanovaca spremnih da voljeni klub u utakmici plej-ofa Lige konferencije protiv Genta podrže sa tribina.

Prinuđene da utakmicu gledaju kraj malih ekrana, pristalice crno-belih ostale su bez doživljaja koji sa sobom nosi gledanje utakmice na stadionu, ali su istovremeno imale dragocenu opciju da promene kanal ili jednostavno ugase televizor. Jer sve što su izabranici Aleksandra Stanojevića prikazali u prvom od dva meča sa Gentom bilo je daleko ispod svakog kriterijuma, te uz anemičnu i bezidejnu igru čak i gol zaostatka (0:1), deluje kao dobar ishod pred put u Belgiju.

Trenutak odluke bio je gol Omrija Gandelmana u 16. minutu na centaršut Svena Kumsa sa desnog boka. Dvojac gostiju iskoristio je u toj situaciji potpunu konfuziju u svim linijama crno-belih i rano stekao prednost koju je u narednih sat vremena nebrojeno puta mogao da uveća. Inicijativa koja nije naplaćena u potpunosti na kraju je mogla skupo da košta Belgijance u periodu kada je opao intenzitet igre, što je Partizan trebalo da kazni iz odličnih šansi koje su propustili Saldanja i Milan Lazarević.

Žaliće crno-beli za pomenutim šansama Brazilca na asistenciju Severine i rezerviste nedavno pridošlog iz Vojvodine, posle odlične lopte Natha, ali će morati i da prihvate činjenicu da pristupom nisu zaslužili da ostanu neporaženi, kao i da će mnogo toga morati da promene da bi režirali senzacionalni preokret u gostima i ostali u Evropi.

PARTIZAN – GENT 0:1

/Gandelman 16/

Beograd

Stadion: Partizan

Igra se bez prisustva publike

Sudija: Elhin Masijev (Azerbejdžan)

PARTIZAN (4-2-3-1): A. Jovanović – De Medina, Marković, Mujakić, Jurčević – Arijaga, Zahid (od 74. Natho) – Severina (od 74. Lazarević), Zubairu (od 64. Grimaldo), Goh (od 22. Kovač) – Saldanja (od 64. Đ.Jovanović).

GENT (4-3-3): Roef - Gambor, Mitrović, Torunariga, Braun (od 46. Fortuna) - Kums, Delorge, Gandelman - Surdez (od 67. Dean), Fadiga (od 67. Samoise) - Gudjonsen (od 46. Pardo).

Spori, konstantno van ritma, igrači Partizana delovali su kao prisiljeni da igraju utakmicu praktično vrednu jeseni u Evropi, te su loš utisak protiv Dinamo Kijeva i Lugana upotpunili i u trećem evropskom meču u Beogradu ovog leta.

Većina Partizanovih slabosti ogoljena je praktično u uvodnom periodu susreta. Saldanja je već u prvim minutima utakmice amnestirao sebe bilo kakvih očekivanja, pokazavši u prve dve akcije domaćina da glavom nije u utakmici, a da će svaku loptu koju dobije na trećini rivala pokušati da iskoristi za ličnu promociju, koja mu, ruku na srce, nije išla od ruke.

Pored sebičnog Saldanje, veče za zaborav imali su i njegovi najbliži saradnici - Severina, koji je pokazao da ni posle mesec i po dana takmičarskih utakmica fizički nije spreman da istrči kontru na oko 40 metara od gola rivala, odnosno Zubairu, fudbaler iz Gane koji osim što je bio bezopasan u ofanzivi, kumovao je golu gostiju u 16. minutu, krajnje neshvatljivom reakcijom.

Upravo gol Belgijanaca, predstavljao je najbolju sliku crno-belih. Zubairu je pred centaršut Kumsa umesto u blok krenuo ka golu rivala, De Medina je na drugoj stativi sam sebe spotakao, dok su Marković i Mujakić delovali potpuno inferiorno u skoku, kao i kod svakog prethodnog i narednog centaršuta.

Iako je bilo jasno da mnogo toga ne deluje kako se očekivalo, Stanojević je prvu i jedinu izmenu do 64. minuta napravio prinudno, u 22. minutu usled povrede Goha, kada je pružio šansu Stafanu Kovaču da debituje. Ta promena, kao ni ulasci Jovanovića i Grimalda, nisu bili dovoljni da trgnu domaćina, koji je, istini za volju, u 58. mminutu imao zicer preko Saldanje da se vrati u susret, ali je Brazilac sebičnim i nezainteresovanim pristupom izazvao fudbalsku pravdu koja mu nije dozvolila da se upiše u strelce.

Iako je delovalo nemoguće da se akteri nađu u boljoj šansi od pomenute, epitet tragičara utakmice poneo je Lazarević. On je u završnici utakmice na asistenciju Natha promašio iz pozicije iz koje je to bilo teže nego zatresti mrežu.

Na kraju, pomešanih utisaka, ali i uz brojne glavobolje, Partizan će krenuti u Belgiju, gde će u sredu ipak juriti samo gol zaostatka.