Momenat kad Majkl Olis ulazi na teren

Uspeo Kompanijev debi u Bajernu: Olisu dva minuta dovoljna za asistenciju, Miler kao nekad

Vreme čitanja: 2min | pet. 16.08.24. | 23:03

Kejn se upisao u listu strelaca, minhenski gigant ide dalje u šesnaestinu finala Kupa

Osmesi na licima fudbalera Bajerna, uspeo je takmičarski debi Vensana Kompanija. Nije imao Belgijanac naročito težak posao, jer je dobio Ulm kao gost rezultatom 4:0 (2:0) na otvaranju svoje kampanje u nacionalnom kupu, ali je i te kako značajno za samopouzdanje celog tima.

Nije toliko važan ni rezultat, koliko Bajernova igra koja je plenila od prvog do poslednjeg minuta. Opet, nije Ulm rival sa kojim treba da se meriš, ali svaki put je prva utakmica u sezoni jako važna zbog psihološke stabilnosti tima.

Tomas Miler je izgledao kao u najboljim danima, pa je dobru rolu zaokružio sa dva gola i asistencijom za Harija Kejna u nadoknadi vremena. Prethodno je načeo Ulm golovima već u uvodnih 15 minuta utakmice, čime je najavio ubedljiv trijumf.

I pored toga, ipak, najveću pažnju medija i navijača privukao je Majkl Olis koji je već na debiju spakovao prvu asistenciju.

Pojačanju iz Kristal Palasa, za koje je Bajern platio više od 50.000.000 evra, bila su dovoljna dva minuta na terenu da proigra Kingslija Komana i namesti mu gol za 3:0.

Od starta je za Bajern igrao Aleksandar Pavlović koji je na terenu proveo oko 77 minuta, pre nego što ga je zamenio Žoao Paljinja koji je takođe upisao prve takmičarske minute u dresu minhenskog giganta.