_(1).jpg.webp)
Velški mališani dočekali Orliće u srcu Snodonije: Skromni smo i posvećeni, Petrić deli savete sa Ostrva
Vreme čitanja: 5min | sub. 27.06.26. | 00:01
Manje od tri dana do prvog meča reprezentacije do 19 godina na Evropskom prvenstvu
Nažalost, neće to biti ni blizu najjačeg sastava, ali ambicije su i dalje visoke. Ostala su još nepuna tri dana do prve utakmice omladinske reprezentacije Srbije na Evropskom prvenstvu za igrače do 19 godina i utakmice sa Italijom (ponedeljak, 17.00), a Orlići su u četvrtak u večernjim časovima stigli u Vels preko Londona.
Orliće je dočekalo izuzetno toplo vreme, po rečima lokalnog stanovništva i neuobičajeno s obzirom na visinu temperature. Izabranici selektora Gordana Petrića su, nakon tri treninga na stadionu Partizana u Beogradu, odradili i prvi trening u Velsu, na lokalnom terenu, nedaleko od Nacionalnog parka Snoudonia, udaljenom dvadesetak minuta od hotela.
Izabrane vesti
Prvi trening Orlića, na zahtev organizatora turnira, bio je otvoren za decu i lokalne posetioce, koji su imali priliku da se upoznaju i fotografišu sa reprezentativcima. Lepe slike iz Velsa i osmesi na licima mališana, za koje su reprezentativci Srbije pripremili simbolične poklone. Nekolicina fudbalera imala je priliku da proba i tradicionalni specijalitet ”velš kejk”. Usledile su zajedničke fotografije i autogrami. Potom je naš tim nastavio sa radom pred uvodni duel sa selekcijom Italije
Po dolasku u Nacionalni park Snoudonia, u kome je smeštena omladinska reprezentacija Srbije, reprezentativci Aleksa Damjanović i Mihailo Radić govorili su za zvanični sajt Fudbalskog saveza Srbije. Najmlađi član tima govorio je o svojoj ulozi i timskom duhu generacije koja je godinama na okupu:
"Najmlađi sam član ekipe, na meni je da dajem sve od sebe i da se trudim. Svaki igrač u timu ima svoju ulogu. To je ono što nas krasi, skromni smo i posvećeni, zato smo napravili sve dosadašnje rezultate".
O radu sa selektorom Petrićem, koji je značajan deo karijere proveo upravo na Ostrvu, gde će Orlići nastupati na Evropskom prvenstvu:
"Selektor nam deli razne savete, vrlo je otvoren prema nama. Znam za njegovo iskustvo sa Ostrva, čak mi je pominjao jednog napadača iz Škotske kao primer. Svakako, mnogo toga može da se nauči od njega, zahvalan sam mu na tome, kao i ostali momci.”
Na otvaranju Evropskog prvenstva sledi meč sa Italijom, koja je kvalitetan protivnik:
"Italija je izuzetna selekcija, ima impresivna dostignuća u prethodnom periodu. Analiziraćemo ih, videti u kom sastavu dolaze. Pred nama je još tri dana napornog rada, do utakmice ćemo biti spremni u potpunosti. Na putu do Evropskog prvenstva pokazali smo da možemo da igramo sa svima.”
Govorio je Mihailo Radić o atmosferi u ekipi, koja je veoma značajna za kolektivni uspeh.
"Poznajemo se svi, dugo smo zajedno. Moj cimer je Ahmed Hadžimujović, najviše se družim s njim i Bogdanom Kostićem, ali generalno svi održavamo tu atmosferu koja nas pokreće. Mi smo jedna velika grupa koja se dobro poznaje i ima sjajnu komunikaciju i van terena. Mislim da posebna adaptacija nije potrebna, godinama igramo zajedno kroz mlađe selekcije, dobro se poznajemo i to je naša najveća prednost".
O predstojećim utakmicama na Evropskom prvenstvu i kvalitetu takmičenja:
"San svih nas je bio da se nađemo ovde, od samog početka. Jasno je da neće biti lako, grupa je teška, tu je svega sedam selekcija iz cele Evrope, plus domaćin Vels. Borićemo se od utkamice do utakmice da učinimo naciju ponosnom. Pre svega želim da svi ostanemo zdravi i pokušamo da se plasiramo što bolje.”
Utakmica sa Italijom u Kernarfonu biće uvodna za naš tim, a pripreme teku prema očekivanjima:
"Italija je jako dobra ekipa, spremamo se kao i za svaku utakmicu. Adaptirali smo se relativno brzo na hotel i uslove u Velsu za kratko vreme, koliko smo ovde. Odmorili smo se, sada je fokus na današnji, kao i na naredne treninge, jer je utakmica blizu.”

_(1)_(1).jpg.webp)

_(1).jpg.webp)
_Cropped.jpg.webp)



