Železničar odlučuje o svojoj sudbini: Romanić i Kahvić slomili desetkovane Pazarce

Vreme čitanja: 3min | sub. 18.05.24. | 18:17

Sastav Slavka Matića potonuo nakon isključenja Mihajla Petkovića u 72. minutu, a potpuno ga je slomio diskutabilan jedanaesterac za domaće deset minuta kasnije, koji je u pogodak pretvorio Romanić - 3:1

Mučio se Železničar sa spokojnim Novim Pazarom u Pančevu, ali je na kraju uspeo da slomi ekipu Slavka Matića i golovima Lazara Romanića i Aleksandra Kahvića stigao do dragocenih bodova u borbi za opstanak - 3:1 (1:1).

Sastav Tomislava Sivića je trećim uzastopnim trijmfom došao do mogućnosti da u poslednjem kolu direktno odlučuje o svojoj sudbini protiv Javora u Ivanjici. Zapravo, dovoljan mu je i jedan bod da obezbedi poziciju u baražu za opstanak u elitnom rangu takmičenja, ali i da pošalje Voždvovac u Mozzart Bet Prvu ligu Srbije.

Novi Pazar je tokom meča jednom uspeo da stigne do izjednačenja, ali nije imao snage da to učini i drugi put, pošto je od 72. minuta igrao bez isključenog strelca Mihajla Petkovića, koji je nesmotreno rukom u lice udario Stefana Purtića.

Domaćin je sa igačem više u poslednjih 15 minuta uspeo da opkoli gol Pazaraca, već u 76. minutu mladi Stefan Obradović je posle kornera gađao preko prečke, da bi u 82. minutu bio dosuđen diskutabilan jedanaesterac za Železničar. Zapaženi Stefan Hajdin je centrirao sa levog boka, lopta je pogidila Adešinu, a Pavle Ilić procenio da je došlo do igranja rukom. Lazar Romanić je bio siguran egzegutor najstrože kazne.

Sivić je u samom finišu pogodio sa uvođenjem silno motivisanog Aleksandra Kahvića. Nekadašnja nada Crvene zvezde je krunisala kontranapad svoje ekipe, koji je odličnim skokom otvorio asistent Romanić, i pogotkom u trećem minutu nadoknade utakmice stavila tačku na trijumf Pančevaca.

Želeničar je dobro otvorio utakmicu i već u trećem minutu došao do prednosti golom Vojislava Stankovića, nakon vrlo dobro centaršuta Darija Grgića sa desnog boka. Mihajlo Petković se golom u 45. minutu, posle odlične igre petom Eđikea Opare, potrudio da oteža posao domaćem timu, ali je bivši igrač Partizana, zbog isključenja u 72. minutu, na kraju bio i jedan od tragičara poraza gostujućeg tima.

Pančevci su sada veoma blizu da izbegnu direktno ispadanje u drugoligaški rang takmičenja, ali im je u poslednjem kolu baraž najveći domet, pošto IMT ima tri boda više, a bio je bolje plasiran nakon 30. kola Mozzart Bet Superlige.

ŽELEZNIČAR - NOVI PAZAR 3:1 (1:1)