Zvezdu muči ogranizacija, ali je raduju projektili: Pazarci su pali, ali će Norvežani kažnjavati pogrešna dodavanja

Vreme čitanja: 5min | sub. 10.08.24. | 21:55

Izabranici Vladana Milojevića u poslednjih pola sata slomili dobro organizovanu ekipu Nikole Trajkovića, ali su ponovo iskazali manjkavosti u svojoj igri – 4:1

Proces stvaranja igre Crvene zvezde traje duže nego što je planirano, pa na stadionu Rajko Mitić imaju razloga za brigu jer su najvažniji mečevi ovog leta, u plej-ofu Lige šampiona, praktično pred vratima. Izabranici Vladana Milojevića i protiv Novog Pazara su imali ozbiljnih komplikacija u organizaciji napada, predaji prvog i završnog dodavanja, dok je protok lopte prilično dugo bio na zabrinjavajuće lošem nivou. Iz tog razloga, srpski šampion je morao dva puta da dolazi do vođstva kako bi slomio dobor pripremljeni Novi Pazar i stigao do planiranih bodova u četvrtom kolu Mozzart Bet Superlige – 4:1 (1:0).

Izabranici Nikole Trajkovića su pritiskom na prvi pas izazvali pozamašan broj neprezicznih dodavanja domaće odbrane na početku utakmice, pa je lopta u nekoliko navrata završavala u gostujućim nogama u opasnoj zoni. Jasno je da bi kvalitetnije ekipe od Novog Pazara, poput Bode Glimta, koji će vrlo izvesno biti rival Beograđanima u borbi za Ligu šampiona, najmanje jednu takvu grešku pretvorili u gol. Pazarci su najkonktetniji bili u finišu prvog i na početku drugog poluvremena, uspeli su da ponište premijerni gol Seola iz devetog minuta, pogotkom Opare na početku drugog poluvremena, ali nisu imali dovoljno snage da odnesu i neki bod s Marakane. Milojević je iskoristio individualnu razliku u kvalitetu svoje ekipe, poslao je na teren sveže snage, pa je napravio fizičku nadmoć na terenu. Puma Rodrigez je u 60. minutu poslao savršen centaršut za Bruna Duartea, koji je na isteku časa glavom vratio prednost crveno-belima, što su u finišu meča potvrdili Timi Elšnik i Puma Rodrigez.

Milojevića može da raduje to što je njegova ekipa pokazala da udarcima sa distance može da rešava pitanje pobednika u ovakim mečevima. Seol je svoj prvenac postigao sa 20 metara udaljenosti, ali je prava poslastica za Zvezdinu publiku bila Elšnikova bomba sa slične udaljenosti u 80. minutu. Puma je nakon asistencije upisao i gol, na dodavanje pomilovanog Pitera Olajinke.

Odbrana Novog Pazara je na startu utakmice bila prilično zgusnuta, linije su bile blizu jedna drugoj, tako da nije bilo previše prostora za upošljavanje pokretljivog Bruna Duartea. Udarac iz daljine je mogao da predstavlja potencijalno rešenje, što se ispostavilo tačnim u devetom minutu. Jong Vo Seol nije previše ramišljao kada je dobio odloženu od Nemanje Stojića loptu na dvadesetak metara udaljenosti od gola gostiju. Usledio je udarac iz prve, koji nije bio toliko snažan, koliko precizan. Lopta je završila uz samu desnu stativu nemoćnog Filipa Pajovića.

Zvezda ne samo da je imala problema sa organizacijom napada, već je, kako je vreme odmicalo u prvom poluvremenu, Novi Pazar bio taj koji je ima bolji protok lopte kroz sredinu terena. Olako su uspevali gosti da dođu sa loptom do završne trećine. Nisu uspevali da budu previše opasni po gol Marka Ilića, ali su shvatili da mogu da se nadigravaju sa kvalitetnijim protivnikom. Po gestikulacijama Vladana Milojevića, koji je često uvis dizao ruke, bilo je jasno da mu se ne sviđa ono što vidi na terenu od svojih izabranika.

Marko Ilić je prvi put ozbiljnije zagrejao dlanove u 42. minutu, kada je iskosa sa desne strane tukao Adem Ljajić, ali je doskorašnji čuvar mreže Sarpsborga uspeo tu neugodnu loptu da skrene u korner. Još opasnije je bilo po crveno-bele u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kada se još jednom otvorio prostor za Ljajića. Seol kao da nije imao snage da pojuri za jednim od najboljih igrača Mozzart Bet Superlige, usledio je lukav udarac, ali je lopta koja je propadala pala na gornji deo mreže, pa je ostalo minimalnih 1:0 za domaće, ali i mnogo razloga za nezadovoljstvo u stručnom štabu domaćina.

Nakon svega viđenog, nije bilo veliko čudo što je već na poluvremenu šef struke crveno-belih napravio čak tri izmene, i umesto Stojića, Pruceva i Lekovića na teren poslao Pumu Rodrigeza, Ognjena Mimovića i Nasera Đigu. Ubrzali su domaći igru od samog početka drugog poluvremena, otvorio se prostor za brzog Felisija Milsona, koji je snažno šutirao, ali je lopta prohujala preko prečke.

Zvezda je krenula po drugi gol, ali je zaboravila na defanzivu. To su iskoristili Pazarci i nakon odlične akcije u 51. minut zasluženo stigli do izjednačenja. Opara je odigrao dupli pas sa Antvijem, ovaj petom prevario Đigu i ostavio brisan prostor saigraču da matira Ilića.

Tek nakon promljenog gola Zvezda je počela onako da napada kako se od nje očekuje. U naletima, sa konstatnim pritiskom na protivničku odbranu, što je ubzro rezultiralo novim vođstvom. Puma Rodrigez se u 60. minutu lepo namestio, poslao dobar centaršut sa unutrašnjim efeom, što je iskoristio Duarte i svojim četvrtim pogotkom se izjednačio sa Šerifom Endijajeom na vrhu liste strelaca Mozzart Bet Superlige.

Premijerne minute u sezoni iskoristio je Piter Olajinka, koji je zaigrao umesto neubedljivog Felisija Milsona i posle tri minuta bio u vrlo dobroj situaciji da razreši pitanje pobednika. Dva puta je zaredom pretio golu Pazaraca, ali se mreža gostiju nije tresla. Ipak, pritisak je domaćih je postajao sve žešći, a odbrana Novog Pazara sve nemoćnija da se bori sa pritiskom. To su iskoristili Elšnik i Rodrigez da donesu ubedljivu pobedu domaćinu.