Kevin Panter (©KK Barselona)

Barsa izgubila od Đirone u Kini, Panter najefikasniji

Vreme čitanja: 1min | uto. 03.09.24. | 10:29

Bivši kapiten Partizana u poslednjoj utakmici na turneji u Kini zabeležio 13 poena

Nakon prve pobede, usledio je i prvi poraz za košarkaše Barselone na pripremnom turniru u Barseloni. Katalonci su poraženi od Đirone rezultatom 72:64, a nije pomogao ni sjajni Kevin Panter koji je ubacio 13 poena.

Bivši kapiten Partizana je uz još jednog novajliju, Džastina Andersona, bio najefikasniji u svom timu, a pored njih dvojice, dvocifren je bio još samo Jusufa Fal sa deset poena.

U redovima pobedničkog tima se istakao Adžami Durham sa 17 poena i Serhio Martinez koji je upisao 12.

Iako je ekipa Joana Penjarole imao prednost na poluvremenu (37:33), Đirona je napravila preokret u nastavku, a ključan period bio je treći kvartal u kojem je protivnika sveo na samo 11 poena.

Ovime su Katalonci okončali turneju u Kini na kojoj su još odigrali duel sa Pekingom i prilično ubedljivo slavili (99:57) uz deset poena Pantera koji polako postaje vođa nove ekipe.