""
""

Lavovi pokazali zube, ali Orlovi drže konce u svojim rukama (POLUVREME)

Vreme čitanja: 3min | sre. 11.09.13. | 18:26

Vrlo loš početak naših momaka doveo je do toga da Belgijanci budu potpuno ravnopravan protivnik u prvih 20 minuta

Nije bilo loše, ali nadamo se boljem. Košarkaši Srbije izuzetno loše su otvorili prvih pet minuta susreta sa Belgijom, ali je kasnije uspela da konsoliduje svoje redove kako bi na poluvreme otišla s vrlo malom prednošću - 40:36.

U našim redovima vrlo raspoložen bio je Stefan Marković, koji je prvo poluvreme završio sa deset poena (2/2 za tri), a još jednu dobru rolu imao je Nikola Kalinić, koji je meč startovao sa klupe. Svojim poenima u ključnim momentima i skokovima u napadu još jednom je pokazao zašto mladi košarkaš Radničkog ima ogromno poverenje Dušana Ivkovića.

Srbija je dosta stegnuto ušla u meč, o čemu govori podatak da prvih šest napada nije uspela da realizuje (0/6 za dva, 0/2 za tri). Zona 2-3 koju su Belgijanci postavili od samog početka urodila je plodom, jer naši momci nisu uspevali da pronađu lak put do koša. Lavovi su od samog starta napravili seriju 8:0 i tako pokazali zube rivalu, pa je početak meča podsetio na susret sa pripremnog turnira u Istanubulu, kada se situacija odvijala na sličan način. Puna tri i po minuta Orlovi nisu uspeli da postignu pogodak, a onda je Nemanja Bjelica konačno prekinuo crni niz za rezultat 8:3.

Belgija nije odustajala od svog načina igre ni u narednim minutima. Stefan Marković je drugom trojkom tima iz šestog pokušaja rezultatski približio Srbiju (12:8). Međutim, već u narednom napadu raspoloženi Ven Mukubu anulirao je pogodak Markovića i vratio svoj tim na +7.

U narednih nekoliko napada Srbija je zaigrala mnogo bolje u defanzivi, zbog čega su Belgijanci imali problema u napadu, a pet poena Markovića i poen iz odbojke Kalinića doneli su preokret - 17:15.

Do kraja prvog kvartala Srbija je uspela da očuva minimalnu prednost, najviše zahvaljujući razigranom Markoviću, pa je rezultat na prvom malom odmoru bio 19:18. Orlovi su u prvih deset minuta imala po pet uhvaćenih lopti na obe strane, dok je Belgija imala svega šest defanzivnih skokova. Posle očajnog šuterskog početka naši momci su umnogome popravili procenat uspešnosti (8/19), što je dosta doprinelo preokretu u samom finišu.

Dudini učenici su serijom poena Nedovića, Katića i Micića otvorili drugu četvrtinu za prvih sedam poena prednosti (25:18), ali su Saša Maso i Sem Van Rosom sa dve uzastopne trojke vratili egal. Sve naše pokušaje da napravimo kakvu-takvu prednost Belgijanci su "gasili" preciznim šutem sa distance. Rezultatska klackalica trajala je do samog kraja četvrtine. Belgija je forsirala zonu 2-3, dok je u napadu preko Morsa i Begina egal.

Orlovi su preko Bogdanovića došli do tri poena prednosti (37:34), dok je Belgija zahvaljujući De Zeuvu stigla do 36. poena u prvom poluvremenu. Ipak, tačku na prvih 20 minuta stavio je Nikola Kalinić za rezultat 40:36.

Najefikasniji igrači u našem timu bili su Stefan Marković sa deset, odnosno Nemanja Bjelica sa šest poena, dok je na drugoj strani Ven Mukubu ubacio sedam, a Mors, Van Rosom i Began po pet.