Dragan Milosavljević (FOTO: ABA)

Boriša Simanić vrlo dobar, Igokea pokorila Split

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.09.24. | 20:43

Posle preokreta

Treću sezonu zaredom, Igokea je trijumflano prošla kroz Split u ABA ligi protiv istoimenog domaćina. Klub iz Laktaša je slavio 79:74 nakon preokreta u poslednjoj četvrtini.

Značajan dopinos pobedi Igokee je dao i donedavni srpski reprezentativac Boriša Simanić koji je u prvom takmičarskom meču nakon dugo vremena ubacio 10 poena i bio među zapaženijim pojedincima.

Izjednačena borba je viđena u prvom poluvremenu koje je Igokea rešila u svoju korist rezultatom 35:32. Amerikanci Benson i Šorter su držali Split u egalu, dok su poeni na drugoj strani bili ravnomernije rasporođeni.

Bolji put za tri poena u trećem kvartalu je doneo preokret domaćem timu koji je prešao u vođstvo i ušao u poslednju deonicu sa prednošću 63:59. Imao je Split i devet poena prednosti osam minuta pre kraja, ali je tada usledio furiozan preokret gostiju na krilima vezanih trojki Dragana Milosavljevića. Jednu je ubacio i Džons pa se Igokea potpuno vratila u meč. Na kraju su Džons, Milosavljević i Simanić preuzeli odgovornost u svoje ruke i obezbedili trijumf gostima.

Džons je sa 13 poena bio najefikasnij u pobedničkom timu, dok su Milosavljević i Simanić dodali po 10. Simanić nije imao promašaj za dva poena (5/5), dok ga šut za tri poena nije išao (0/4). U redovima Splita je Šorter bio najefikasniji sa 17 poena.