Stefan Jović (Srđan Stevanović/Starsport)

Dirigentska palica Jovića izvukla Valensiju iz rumunskog vrtloga

Vreme čitanja: 2min | sre. 09.10.24. | 20:02

Zamalo veliko iznenađenje u trećem kolu Evrokupa, Stefan Jović kao nekada

Imao je Kluž sve u svojim rukama, vodio 32 minuta, a onda sve ispustio na domaćem terenu protiv Valensije u meču trećeg kola Evrokupa. Valensija je uspela da se izvuče i slavi protiv Kluža u Rumuniji rezultatom 105:96.

Od samog starta videlo se da je domaćin ušao u ovaj meč bez ikakvog respekta za dojučerašnjeg evroligaša. Promašili su po jedan šut za dva i za tri poena samo u prvih deset minuta i sa devet pogođenih dvojki, jednom pogođenom trojkom i tri realizovana slobodna bacanja, izašli su sa pet poena prednosti posle prve četvrtine protiv favorizovane Valensije, koja je nastavila da tone u drugoj deonici.

Sjajno je išao šut Klužu, teklo je sve kako treba u napadu, pa su serijom 8:0 na sredini druge deonice otišli na velikih +13 i upalio se alarm u timu Valensije. I posle dva tajm-auta i pokušaja trežnjenja, umesto da se vrate u igru, Kluž ih je još više sabio u ćošak kao grogiranog boksera i došao do čak +16. Ostali su bez snage u završnici poluvremena, pa je Valensija uspela da koliko-toliko smanji zaostatak i na odmor ode sa minus osam.

Ponovo je Kluž imao +13 u trećoj deonici, ali je mašinerija u jednom trenutku stala. Valensija se vratila na minus tri i taman kada je delovalo da će doći do preokreta, rumunski tim je odgovorio. Održavao je prednost i pred poslednjih 10 minuta otišao na +5.

Valensija je sa pet brzih poena izjednačila već u prvom minutu četvrte četvrtine i najavljena je surova borba u poslednjoj četvrtini između ova dva rivala. I sa dve trojke, Ćabija Lopeza Arostegija i Žana Montera, Valensija dolazi do prve prednosti na osam minuta do kraja, a onda dolazi i do +6 novom trojkom Lopeza Arostegija. Delovalo je da su se Rumuni raspali, ali sa dve trojke Sili i Sasu Salin opet donose izjednačenje.

Išla je trojka za trojkom, Stefan Jović je ređao asistencije u četvrtoj četvrtini, a kada je namestio lagan koš Puertu i ukrao loptu na +6, posle čega Valensija odlazi na +8 nakon devete asistencije Srbina, meč je bio rešen.

Stefan Jović utakmicu je završio sa dva poena, sa jednim pogođenim šutem za dva poena iz jednog pokušaja, ali je zato imao devet asistencija i dve ukradene lopte za indeks korisnosti 9.

Najefikasniji u Valensiji bili su Semi Odželej i Lopez Arostegi sa po 22 i Badio sa 14 poena. Montero je dodao 13, dok je 11 poena ubacio Pradilja. Kod Kluža su se istakli Dešon Stivens sa 17, Sili i Mokoko sa po 15, Simpson sa 13 i Salin sa 12 poena.