
Ima da se probere na tržištu, samo ako umeš i hoćeš
Vreme čitanja: 2min | sre. 24.06.26. | 13:47
Plej Venecije Ar Džej Kol postaće novi organizator igre milanske Olimpije
Ne tako davno Mozzart Bet je objavio tekst o tome koji bi igrači van Evrolige (većina i van Evrokupa) mogli da budu zanimljivi timovima iz elitnog takmičenja. Dok srpski klubovi i dalje čekaju da prepad na tržište, ostali jure punom parom, a milanska Olimpija je upravo naciljala jednog od igrača koje je naš portal izdvojio kao momka koji bi mogao da se oproba na evroligaškom nivou košarke.
Naime, veliki broj relevantnih italijanskih medija koji se bave košarkaškim tržištem navodi da su Manekeni blizu potpisa organizatora igre Venecije Ar Džeja Kola.
Izabrane vesti
Najpre je Eurodevotion objavio da je dogovor između kluba i igrača na korak od realizacije, a potom je Pianeta Basket istakao da se radi o ugovoru na jednu plus jednu godinu, koji bi trebalo da potpiše američki plej.
Ono što ide u prilog realizaciji celog posla jeste i to što se Kol nalazi u istoj agenciji koja zastupa odlazećeg Armonija Bruksa, a kako između dve strane vlada odlična saradnja zbog pređašnjeg posla, jasno je da će transfera iz Venecije u Milanu prilično lako da se završi. Kol je pokazao da je kalibar za velike domete dok je nosio dres Ritasa, a potpuno je blesnuo ove sezone u Veneciji. Bio je najbolji igrač italijanskog tima kako u domaćem šampionatu, tako i u Evrokupu, što pokazuju i brojke. U Palakanestru je u proseku beležio učinak od 16,6 poena, 2,9 skokova i 5,1 asistenciju, dok je na međunarodnoj sceni predvodio Veneciju s 12,9 poena, 2,4 skoka i 4,4 asistencije.
Ono što je njegova velika prednost jeste to što je prošao sve stepenice u Evropi i najpre igrao na nižem nivou u ekipama poput Lavrija i Braunšvajga, da bi potom stigao u Ritas. Tamo je osetio FIBA Ligu šampiona, a onda u dresu Venecije Evrokup i sada je u potpunosti spreman za iskušenja na evroligaškoj sceni. Ovo je svakako dokaz da ima da se probere na tržištu, samo ako umeš i hoćeš.
Što se tiče Armanija, Manekeni su završili transfere Darijusa Tompsona i Djega Flakadorija, dok je izvesno da tim napuštaju Armoni Bruks (Asvel) i Zek Ledej, koji se ozbiljno dovodi u vezu s Partizan Mozzart Betom. Takođe, već duže vreme se spominje kako će naredna stanica Džoša Niba biti Barselona, ali još uvek ništa nije ozvaničeno.









