©Reuters

Jači od domaćina, publike i kiše: Nova pobeda naših basketaša

Vreme čitanja: 1min | čet. 01.08.24. | 23:32

Srbija savladala Francusku 19:16

Basketaši Srbije upisali su drugu pobedu danas, pošto su posle Holandije bili bolji i od Francuske - 19:16.

Uvodni minuti duela doneli su čvrstu borbu i niz pokušaja uz skroman procenat pogodaka, a naši basketaši u takvoj igri su bili tim koji se slabije snalazio te je ušao u bonus već pri rezultatu 2:2.

Opterećeni faulovima, srpski igrači imali su poteškoća da održe korak, te su se Francuzi pet minuta pre kraja odvojili na plus tri (8:5). Ipak, stvari su brzo došle na svoje, Francusi su takođe ispunili bonus i istovremeno pali u igri što je naša selekcija iskoristila da nadoknadi minus.

Tri minuta pre kraja Srbija je posle dužeg perioda stekla prednost (11:10) i to atraktivnim zakucavcanjem Strahinje Stojačića na koje se nadovezao šut Majstorovića vredan dva poena.

U naletima naših basketaša, pri rezultatu 13:10 kiša je prekinula duel. Posle pauze koja je trajala više od pola satautakmica je nastavljena, a Srbija je na krilima Dejana Majstorovića održala korak i stigla do pobede 19:16.

Upravo Majstorović je susret završio susret kao najefikasniji sa devet poena, a podršku mi je predstavljao Mihailo Vasić sa pet poena.

Naše basketaše novi izazovi očekuju već sutra kada će im rivali biti Letonci i Poljaci. Srbija posle četiri utakmice ima učinak od tri pobede i jedan poraz. Osim Francuske, pred našim olimpijcima pali su i Holanđani i Amerikanci, dok su Kinezi supeli da trijumfiju (21:15).

Basket 3x3Pariz 2024