Vasilije Micić (AFP)

Micić se nije proslavio u pobedi Hornetsa, Lamelo poništio svemogućeg Šenguna

Vreme čitanja: 3min | čet. 24.10.24. | 04:51

Vasa slabo ušao u novu sezonu, Šarlot iznenadio Hjuston

Šarlot Hornetsi se u Severnu Karolinu vraćaju pevajući, pošto su napravili veliki preokret u Teksasu i došli neočekivano do prve pobede ove sezone i to na veoma teškom gostovanju. Savladali su Roketse rezultatom 110:105, uz pet poena i pet skokova Vasilija Micića, koji je dodao i po jednu asistenciju i ukradenu loptu, uz tri izgubljene. Šutirao je 1/6 za dva i 1/3 za tri poena, čime je navukao gnev navijača Hornetsa na sebe.

Micić je ušao pred kraj prve četvrtine i za četiri minuta promašio četiri šuta za dva, od čega je jedan bio "davljenje" lopte ceo napad, a zatim šut preko čovek gde je promašio celu konstrukciju koša. Izveo ga je odmah trener Čarls Li i navijači su na društvenim mrežama imali svašta da poruče srpskom plejmejkeru. Usijale su se društvene mreže zbog ta četiri minuta Micića, koji je kada se vratio na parket pogodio dva šuta i odigrao kasnije solidnih 13 minuta u preokretu Hoksa.

Alperen Šengun je otvorio utakmicu sa devet poena i 11 skokova u prvoj četvrtini i bio je nerešiva enigma za Nika Ričardsa, centra gostujuće ekipe. Imali su sigurnih +5 posle prve četvrtine i odličnih +11 posle prvog poluvremena, pa uz sjajne partije Šenguna i Džejlena Grina, delovalo je da će favorizovani Hjuston lako odraditi posao protiv Hornetsa. To nije bio slučaj.

Imao je domaćin i +16 posle prva tri minuta treće četvrtine i veliku prednost održavao je do polovine deonice, kada je Vasa Micić trojkom pokrenuo Šarlot. Usledila je serija od 10:2, Micić je lepo proigrao i Dijabatea za jedinu asistenciju na meču, a Lamelo je u završnici kvartala vratio Šarlot na samo minus četiri. Serijom 7:0 u prva tri minuta završne četvrtine, Šarlot je preuzeo prednost i Bol je igrao neverovatno. Pogađao je trojke, asistirao, pronalazio uvek pravo rešenje i gledali smo potpuni egal u završnici. Igralo se koš za koš, Hjuston je uvek bio korak ispred, sve dok stvari u svoje ruke u poslednja dva minuta nije uzeo najbolji igrač Hornetsa.

Pogodio je Bol dugu dvojku, pa zatim trojku sa osam i po metara za +5. Džejlen Grin je vratio Roketse i izjednačio na tačno minut do kraja, nakon čega je na asistenciju Lamela Grent Vilijams trojkom slomio domaćina. Šengun je u ključnom napadu izgubio loptu, nakon čega su morali da fauliraju Bola i on je sa linije penala doneo pobedu svom timu.

Upisao je 34 poena uz 11 asistencija. Ispratio ga je Tre Men sa klupe sa 24, dok je jedini još dvocifren bio Majls Bridžis sa 10 poena. Kod Hjustona su se istakli Džejlen Grin sa 28 i Šengun sa 25 poena i 18 skokova, uz pet asistencija i četiri ukradene lopte.