Džanan Musa i Ćus Mateo (©MN Press)

Mursija pretila, Real izbegao dramu i poveo u finalu

Vreme čitanja: 2min | sub. 08.06.24. | 22:16

Džanan Musa pogurao Blankose ka tronu

Istinsku senzaciju napravili su košarkaši Mursije plasmanom u finale ACB lige, ponajviše zbog načina na koji je pobeđena Unikaha - pet utakmica, svih pet brejkova - za osvetu zbog poraza u finalu FIBA Lige šampiona, ali čini se da je to ipak maksimum za simpatičnu ekipu Sita Alonsa. Čak je i to ogroman uspeh, jer je ujedno i najbolji rezultat za klub iz poznatog studentskog grada.

Real Madrid je poveo sa 1-0 u finalnoj seriji ACB lige, ali je Mursija i ovog puta skupo prodala kožu. Napadala je, pretila, ali su Blankosi slavili rezultatom 84:76 (18:13, 19:20, 27:15, 20:28). Morali su Madriđani dobro da se preznoje za pobedu, nije im Mursija nimalo olakšala posao, a sami su sebi ozbiljno zakomplikovali jer dugo ništa nisu mogli da pogode sa distance.

Prvih deset šuteva su promašili Kraljevići, pre nego što je Ćaćo Rodrigez konačno protnuo loptu kroz obruč i konačno pokrenuo ekipu. Mursija se na konto Realovog šuterskog 'kanala' držala i vodila glavnu reč u Vizink Centru najveći deo prvog poluvremena, ali kada je domaćin uspostavio balans i kontrolu, postalo je jasno da će pobeda ostati u Madridu.

Ključna je bila treća deonica koju je Real dobio rezultatom 27:15 i minimalno vođstvo pretvorio u +18 (64:46) pred odlučujućih deset minuta. To je izabranicima Ćusa Matea dalo komoditet da drže lepu distancu u odnosu na protivnika koji se ni tada nije predavao već je radio sve da Real papreno plati za trijumf.

Džanan Musa predvodio je Blankose sa 16 poena i osam skokova za indeks 20, Fakundo Kampaco je uz 11 poena imao i osam asitencija, dok je Valter Tavares bio na pragu dabl-dabla sa osam poena i devet uhvaćenih lopti. Troj Kopejn je kod gostiju ubacio 16 poena, dok je Hauard Sent Ros imao 13 poena uz osam skokova. Ludvig Hakanson je dopisao 11 poena.

Drugi susret igra se u ponedeljak od 20.30, a domaćin je ponovo Real Madrid.

KK Real MadridKK MursijaFakundo KampacoDžanan MusaNemanja RadovićLudvig HakansonHauard Sent RosACB liga