
Oglasio se Šejn Larkin: Ako jednog dana odem odavde...
Vreme čitanja: 3min | sre. 24.06.26. | 21:42
Najavljuje se odlazak američkog plejmejkera iz Turske, pa je emotivno govorio o državi čiji je naturalizovani reprezentativac
Deluje da je došlo vreme za rastanak Šejna Larkina i Efesa, kako najavljuju turski mediji, mada i mnogi ostali evropski. Pričalo se kako bi mogao da pređe u Fenerbahče i da je to najrealnija opcija jer želi da ostane u Turskoj, a ranije su grčki mediji prenosili da bi Panatinaikos mogao da dovede jednog od najboljih plejmejkera ovog veka. Za sada se ništa konkretno ne zna, možda čak i ostane u Efesu, ali su male šanse za to.
Košarkaš iz Sinsinatija je u Efes došao 2018. godine i ubrzo je naturalizovan kao turski reprezentativac. Za reprezentaciju Turske je uvek igrao odlično, posebno kada je išao na Evropsko prvenstvo 2022. i 2025. godine. Zato mu Turska mnogo znači.
Izabrane vesti
U zajedničkom videu Evrolige i "Off the RECourt" oglasio se baš na tu temu.
"Turska mi je dala mnogo toga. Oplemenila me je u svemu, u pogledu na svet, razmišljanju, u životnim željama. To je ono što me pokreće i tera da pokušam da ostavim trag, nešto što će se pamtiti jer ovo je zaista posebno mesto i mislim da na globalnom nivou ne dobija priznanje koje zaslužuje. Mnogi ljudi, kada prvi put dođu ovde i vide šta Turska nudi, ostanu iznenađeni i kažu: 'Nisam ni znao da ovako nešto postoji ovde'. Kada sam došao, i sam sam bio takav. Ovo je mesto koje pruža toliko toga, toliko je veliko i puno ljudi. Strast koju ljudi imaju i način na koji brinu jedni o drugima toliko su privlačni da bih se osećao veoma loše kada bih otišao, a da nisam pokušao da vratim makar polovinu onoga što je ova zemlja pružila meni i mom životu", započeo je Larkin.
Voleo bi da ostavi nešto u amanet kada je Turska u pitanju.
"To je ono što me motiviše. Zato želim da budem deo zajednice i da ostavim trag. Ako, kada jednog dana odem odavde, budem mogao da kažem da sam dotakao živote dece i ljudi u ovoj zemlji, da sam uradio nešto dobro i pomogao, da nisam samo došao, uzimao i onda otišao, već da sam nešto ostavio. Došao sam ovde i sve što sam dobio zaslužio sam svojim radom. Ali sam se trudio i da uzvratim. Podržao sam ljude koji su podržavali mene. Mislim da je to pošten odnos i da je to pravi put. Za mene je ovo drugi dom, jer nigde drugde na svetu nisam se osećao toliko prihvaćeno, toliko poželjno i toliko slobodno da budem ono što jesam. Ovom mestu dugujem sve i nameravam da mu uzvratim na najbolji način koji znam", zaključio je.
Šejn Larkin je sa Efesom osvojio Evroligu dva puta, turski šampionat u tri navrata, jedan Kup Turske i tri Superkupa sa timom iz Instabula. Najbolju košarku u karijeri igrao je u Efesu, a osim turskog tima, u Evropi je samo jednu sezonu prethodno odigrao za Baskoniju. Kao 18. pik 2013. godine izabran je od strane Atlanta Hoksa, pa onda trejdovan u Dalas Maverikse. Igrao je još u NBA ligi za Njujork Nikse, Bruklin Netse i Boston Seltikse.
Prošle sezone je konstantno bio povređen i odigrao je svega 12 utakmica u Evroligi, deset kao starter. Na tim mečevima je za 30 minuta u proseku beležio 15,2 poena, 2,3 skoka i 4,2 asistencije.
tagovi
Obaveštavaj me
Evroliga







