"SPANULIS"

PAO prvi put pao - General Bili rešio rat večitih neprijatelja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.12.14. | 20:10

Spanulis opet prelomio grčki derbi, Olimpijakos prekinuo lošu seriju

SPANULISOlimpijakos je pred svojim navijačima savladao Panatinaikos u velikom derbiju grčke košarkaške lige. Predvođen, protiv Panatinaikosa, uvek motivisanim Vasilisom Spanulisom koji je postigao 20 poena, crveno-beli su slavili rezultatom 81:75 (22:18, 20:22, 22:17, 17:18). Najefikasniji u redovima Panatinaikosa bio je Ej Džej Sloter sa 18 poena, dok je Lukas Mavrokefalidis ubacio 15 poena uz još 12 skokova.

Posle tri uzastopna poraza u takozvanom derbiju večitih neprijatelja, Olimpijakos je konačno pronašao put do pobede nad Panatinaikosom. Iako su Pirejci bez potrebe dozvolili Zelenima da se na kraju utakmice rezultatski opasno približe, dobrom odbranom i lucidnim rešenjima Spanulisa u napadu, osiguran je jubilarni 90. trijumf nad Panatinaikosom.

Krenuli su jako domaći u prepunoj Dvorani mira i prijateljstva, gde je na tribinama prštalo na sve strane, i posle šest minuta vodili 16:13, nakon lude trojke Spanulisa sa nekih devet metara. No, Panatinaikos ne bi bio to što jeste da tek tako gubi, pa i kada je u podređenom položaju, pa su do kraja prvog poluvremena uspeli da spuste prednost domaćih na svega dva poena - 42:40.

Onda je usledila serija Tremela Dardena, potpomognuta bacanjima Vasilisa Spanulisa koja je odvela Olimpijakos na +11 (51:40). PAO je igrao agresivnu odbranu čitavo drugo poluvreme, pritiskao plejmejkera Olimpijakosa čak i kod prenosa lopte, što je donekle urodilo plodom pa se na odmor između treće i četvrte četvrtine otišlo sa sedam razlike za Olimpijakos.

Početkom četvrte četvrtine su usledile dve trojke Olimpijakosa, a ona koju je postigao Spanulis, donela je domaćoj ekipi najveću prednost na utakmici 70:57. Tada kao da su igrači Panatinaikosa „ubacili u treću brzinu”, pa su samo tri minuta pre kraja stigli na „minus tri” (73:70).

Ipak Zeleni nisu imali snage da izvuku ovaj preokret do kraja, pa ni luda trojka Ej Džej Slotera na 15 sekundi do kraja, za „minus tri”, nije bila dovoljna. Petvej i Mancaris su pogodili po dva bacanja do kraja za konačnih 81:75.

(FOTO: MN Press)