""

POLUVREME: Kraj već na početku...

Vreme čitanja: 2min | sre. 18.09.13. | 18:12

Naši momci za sada ne uspevaju da se izbore sa furioznom igrom Španaca...

Nažalost, već sada možemo da kažemo da Srbija, gotovo izvesno neće imati priliku da se bori za medalju. Naši košarkaši u prvih 20 minuta nisu uspeli da se izbore sa ogromnim pritiskom, agresivnom odbranom Španije i njenom furioznom igrom u napadu, pa je već posle prvog poluvremena rezultat 48:23.

Španija je od samog starta dala gas, zaigrala izuzetno snažno na oba fronta i serijom 15:2 pokazala zašto je najveći favorit na šampionatu. Orlovi su u meč ušli dosta stegnuto, nisu imali rešenje za izuzetno agresivnu odbranu Furije, a tokom prvih pet minuta imali su čak pet izgubljenih lopti. Jedine poene za naš tim u prvih šest i po minuta postigao je Nikola Kalinić, dok je Rudi Fernandez izrešetao naš koš i vrlo brzo postao prvi igrač sa dvocifrenim učinkom.

Ivković je pokušao da uvođenjem Katića, Anđušića i Gagića malo podigne ekipu, što je donelo kakav-takav rezultat u odbrani, ali ne i u ofanzivi. Promašaji i greške su se ređale iz napada u napad, što je Rudi Fernandez kaznio novom trojkom za rezultat 21:5 na kraju prvih deset minuta.

Koliko je naše momke "pojeo" pritisak u prvih deset minuta govori i činjenica da su od 11 šuteva iz igre ubacili samo jedan (1/8 za dva, 0/3 za tri).

Orlovi su drugu četvrtinu počeli sa jednom vrlo iznenađujućom petorkom – Štimac, Gagić, Kalinić, Anđušić i Micić. Danilo Anđušić je s pet vezanih poena malo smanjio zaostatak (21:10), ali je Furija preko Serhija Rodrigeza stigla do šeste trojke i vratio 14 poena prednosti.

Svaki pokušaj naših momaka da umanje prednost bio je kažnjen brzim poenima. Gagić je košem uz faul i pogođeno bacanje umanjio zaostatak, ali bilo je jasno da se našim igračima ne piše dobro. Španija je serijom 8:0 došla do 23 poena prednosti (40:17), a pored Fernandeza i Rodrigez je postao igrač sa deset i više poena.

Naši momci ni do kraja poluvremena nisu uspeli da se snađu, Kalinić se lavovski borio na obe strane, ali nije mogao sam. Kapiten Nenad Krstić je upisao svega četiri poena u prvih 20 minuta, Bjelica je postigao svega dva, uz tri izgubljene lopte. Da stvar bude još gora, Pablo Agilar je ubacio trojku u poslednjoj sekundi za rezultat 48:23...

Najefikasniji igrači na meču bili su Rodgrigez sa 14 poena, Fernandez sa 13 (3/3 za tri) i Gasol sa sedam. Kod nas Anđušić je ubacio šest poena, a Gagić pet.

Orlovi su u drugoj četvrtini smanjili broj grešaka, čak su i počeli da pogađaju neke šuteve, ali i dalje je to bilo ispod svih standarda (6/18 za dva, 1/9 za tri). S druge strane Španija je imala 11/23 za dva, a čak 7/12 za tri, što je dobrim delom i donelo ovako visoku prednost.

(FOTO: Star Sport - Peđa Milosavljević)

Eurobasket 2013eurobasket2013Evropakošarkaška reprezentacija SrbijeMark GasolNenad KrstićSlovenijaŠpanija