Davis Bertans (ABA/Cibona/Ivan Dergez)

Stotka Dubaija u Zagrebu, Bertans izrešetao Cibonu

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.10.24. | 22:50

Trojkaši iz Ujedinjenih Arapskih Emirata bez milosti

Šuterski trening imao je Dubai u meču protiv Cibone (74:102), gde su ubacili 16 trojki. Davis Bertans je razbio ekipu iz Zagreba sa pet trojki iz osam pokušaja za 17 poena, što je bila peta pobeda Dubaija ove sezone.

Za sada su izgubili samo od Mege i pokazali su da su ozbiljna ekipa u svakoj utakmici. Ušli su u utakmicu izuzetno raspoloženi i ubacili su čak 35 poena u Zagrebu za 10 minuta, što im je donelo ogromnih +18. Jasno je bilo da Cibona ne može da se nosi sa ekipom koja je nekoliko nivoa iznad njih i na poluvremenu bilo je +22 za Dubai, koji nije spuštao nogu sa gasa ni u trećoj deonici.

Nastavili su da maltretiraju klince iz Cibone i prednost je samo rasla, pa je pred poslednjih 10 minuta bilo 29 razlike za goste. U poslednjoj četvrtini se igralo nešto laganije i delovalo je da Dubai ne želi baš da ponizi domaćina u dvorani Dražen Petrović.

Pored Bertansa, istakli su se Vilijams sa 16, Prepelič sa 14 i sa po 10 poena Mejson i Abas. Kod Cibone najbolji su bili Vuković sa 16, Majcunić sa 12, Jok sa 11 i Ročak sa 10 poena.