Vojvodina izgleda zastrašujuće: Uragan progutao Rabotnički u trećoj deonici

Vreme čitanja: 3min | uto. 08.10.24. | 20:15

Na sličan način na koji su pale Sarajlije pre dve nedelje, večeras su stradali i Skopljani, rezultatom 93:62

Vojvodina je na startu nove sezone na Jadranu uspela da odradi ono najvažnije – odbrani domaći parket. Upravo je to kao preduslov istakao i strateg Novosađana pred početak takmičarske godine. Jer u ovogodišnjem formatu ABA 2 lige, svaki poraz kod kuće, može skupo da vas košta. Nakon Bosne, pao je i Rabotnički. Otpor Makedonaca pukao je, baš kao i otpor Bosanaca kada su gostovali Vojvodini – u trećoj četvrtini. Pre dve nedelje Novosađani su u ovom periodu nadigrali Sarajlije 21:10, da bi sada preslikali tih 10 minuta i protiv Rabotničkog i okončali treći kvartal sa 26:12 u svoju korist..

Gosti su u prvom poluvremenu odolevali prevashodno zahvaljujući šutu za tri poena. Skopljani su u Malu salu SPENS-a uneli tešku artiljeriju i za prvih 20. minuta igre šutirali trojke 9/19. Ali i Lale su na drugoj strani briljirale u tom segmentu sa sedam koševa sa distance. Kako je meč odmicao Lale su polako ulazile u svoj defanzivni ritam i moglo se naslutiti, da sledi oluja u drugom poluvremenu. Skopljane je stigao umor, shodno tome stao i šut, a onda je došao najavljeni uragan i serija Novosađana u finišu treće deonice. Novosađani su još jednom pokazali da su najopasniji po izlasku sa pauze, odnsono u od 30. do 40. minuta susreta. Nije u ovom kvartalu ni sastav Gorana Samardžijeva imala odgovor, te je Vojvodina upisala i drugu pobedu u grupi B.

Najefikasniji kod pobednika bili su Džordan Dingl sa 15 i Filip Rebrača sa 14 poena, dok je rivala predvodio Viktor Efremovski sa 17 poena.

Od samog starta meča na SPENS-u, najavljena je dalekometna paljba. Prva tri koša za Vojvodinu došla su iza linije 6,75. Dva su bila delo Uroša Banjca, a 10 od prvih 15 poena postigao je baš Uroš Banjac. Nastavio je tamo gde je stao protiv Mladosti, kada je šutirao 5/7 za tri poena.

Vojvodina je u prvoj četvrtini pogađala trojke u neverovatnom prcentu (5/6), ali i Skopljani su poneli tešku artiljeriju u Novi Sad i takođe postigli pet trojki, doduše iz 11 pokušaja. Najbolji u tom segmentu kod Makedonaca bili su Stojan Gjuroski i Viktor Efremovski sa po dve pogođene trojke. Uspomoć nekoliko dobrih odbrana, domaćini su u finišu prvog kvartala uspeli da dođu do osam poena prednosti (28:20)

Nisu uspeli Novosađani da prenesu skoro besprekoran šut u drugu deonicu. Ali su zato uhvatili sve promašaje ispod protivničkog obruča. U tim momentima blistao je Filip Rebrača, koji bi svaki ofanzivni skok pretvarao u pojene. Gosti iz Skoplja su pronašli odgovor, još jednom preko Gjuroskog, koji je nastavio da šutira izvanredno. Par individualnih bljeskova u ekipi Rabotničkog nisu bili dovoljni da istope prednost domaćina, ali su doprineli tome da Skopljani na pauzu ne odu sa dvocifrenim minusom (47:38).

Luka Ašćerić je sa pet vezanih poena otvorio drugo poluvreme za crveno-bele i tako ih doveo do dvocifrene prednosti. Ali ovog puta, Rabotnički je imao odgovor u vidu Efremovskog, koji je u uvodnim minutima drugog poluvremena, prvo pogodio svoju treću, pa zatim i četvrtu trojku na susretu. Međutim, nije ova šuterska rapsodija gostiju mogla da potraje doveka. Čim su se stegle ruke gostujućim košarkašima, izabranici Miloša Isakov-Kovačevića napravili su seriju od 14:2 i njome rešili pitanje pobednika i pre poslednjeg kvartala. Vesnik ove serije Lala bio je bivši koledž igrač, Džordan Dingl. Amerikana se polako ali sigurno nameće, kao jedna od primarnih ofanzivnih opcija u ovom timu Vojvodine. Više od toga novosadsku ekipu može da raduje samo činjenica da za sada izgledaju kao najbolja ekipa u Drugoj ABA ligi. Ali sačekajmo sa preteranim pohvalama, jer se ipak nalazimo na samom početku sezone.

VOJVODINA – RABOTNIČKI 93:62

(28:20, 19:18, 26:12, 20:12)

Dvorana: Mala sala Spensa, Novi Sad;

Sudije: Stapić, Milićević, Marić.

Vojvodina: Rebrača 14, Banjac 11, Ljubičić 6, Ašćerić 8, Bumbić 3, Smit 6, Savić 5, Stajčić 8, Jagodić-Kuridža 5, Savanović, Dingl 15 (5/6 trojke), Džonson 12.

Rabotnički: Hot 6, Stojanovski, Dvojakovski 5, Rober 2, Grujoski 15, Jovičić, Spasovski, Efremovski 17, Polutak 7, Šoškić 10.

Piše: Konstantin Mlađenović