""
""

ABA LIGA JE TU: Vojvodina učinila uslugu Zvezdi, ali i potopila svaku nadu Radničkog!

Vreme čitanja: 2min | sre. 22.05.13. | 19:45

Ekipa iz Novog Sada savladala je Mega Vizuru u gostima i obezbedila učešće u regionalnom takmičenju naredne sezone, a crveno-belima omogućila da pobedom nad Metalcem preuzme drugu poziciju na tabeli. Takođe, Kragujevčani su ostali bez mesta u plej-ofu, Jadranske lige i evrokupova

Košarkaši Vojvodine napravili su malo iznenađenje u prvoj utakmici 13. kola Superlige Srbije, pošto su u Zemunu savladali Mega Vizuru sa 88:85 i tako overili istorijski plasman u ABA ligu naredne sezone! Takođe, ovom pobedom gosti su omogućili Crvenoj zvezdi da pobedom nad Metalcem preuzme drugu poziciju na tabeli, a Radnički izbacili iz trke za plej-of, Jadransku ligu i evrokupove...

-------------------------------------------------------------------------

MEGA VIZURA – VOJVODINA SRBIJAGAS (20:25, 18:25, 25:26, 22:12)

Dvorana: Vizura Sport
Gledalaca: 700
Sudije: Belošević, Obrknežević, Sedlar

Mega Vizura: Reljić, Krstić 4, Dangubić 8, Drča 16, Avramović 6, Micić 14 (6as), Luković 13 (7sk), Veličković, Ćakić 5, Bojić 4, Marjanović 15 (10sk)

Vojvodina Srbijagas: Petković, Kužeta 6, Marković R. 10, Boltić (5as), Stojačić 2, Marojević 7, Kalinić 16 (7sk), Marković N. 9, Ilić 14 (6as), Pešaković, Čović 3, Zeković 21

Novosađani su tokom većeg dela utakmice vodili glavnu reč na terenu, a polovinom druge četvrtine napravili su seriju 8:0 kojom su napravili prvu veću rezultatsku prednost (36:26), da bi na poluvreme otišli sa 12 poena prednosti (50:38), a apsolutni heroj gostiju bio je Dragan Zeković, koji je ubacio čak 18 poena. S druge strane, Novica Veličković nije ulazio u igru tokom prvih 20 minuta, što se osetilo u igri izabranika Dejana Milojevića.

Vojvodina je samouvereno odigrala treću četvrtinu, koju je završila sa 13 poena prednosti (76:63), a onda je usledio potpuni pad. Novobeograđani su poslednju deonicu započeli silovito, napravili seriju 15:4 i stigli na samo jedan poen razlike (80:79). Međutim, Zeković je prekinuo nalet sa nova dva poena, da bi samo nekoliko momenata kasnije dodao i poen sa slobodnog bacanja. Ipak, domaćin se nije predavao i nastavio da juri rezultat, a utakmica je ušla u triler završnicu.

Prvo je Vladimir Micić pogodio dva bacanja za izjednačenje (85:85), da bi Čović i Drča “razmenili“ po promašen šut za tri poena. Do kraja Radovan Marković je bio precizan za dva poena, a tačku na pobedu Novosađana stavio je Ognjen Kužeta, koji je samo jednom bio precizan sa linije slobodnih bacanja, ali sasvim dovoljno za pobedu i veliko slavlje gostiju.

(FOTO: MN Press)

Košarkaška SuperligaMega VizuraOgnjen KužetaRadovan MarkovićSrbijaVojvodina Srbijagas