Čudesan preokret ostavio Hrvate u igri za Olimpijske igre

Vreme čitanja: 1min | sub. 13.03.21. | 20:23

Portugalija u poslednjih 15 minuta ispustila šest golova prednosti - 24:25

Rukometna selekcija Hrvatske napravila je gotovo čudesan preokret u meču kvalifikacija za plasman na Olimpijse igre u Tokiju. Kauboji su Monpeljeu savladali Portugaliju rezultatom 25:24, a odlučujući pogodak postigao je Domagoj Duvnjak u 59. minutu.

Portugalci ni sami nisu svesni šta su ispustili. Sredinom drugog poluvremena imali su šest golova prednosti, ali se Hrvatska se u poslednjih 15 minuta igre vratila na krilima sjajnog Ivana Ćupića i na kraju pobedila.

Nezaustavljivi Ivan Čupić je postigao devet golova, a Cindrić i Mandić po četiri, kod Portugalije je Ituriza dao pet, a Gomes tri.

Hrvatima je neophodno da savladaju Tunis, kao i da Francuska večeras pobedi istog rivala, a potom sutra i Portugalce, što bi im osiguralo plasman. Ukoliko bi Portugalija napravila iznenađenje protiv Francuske, stvorio bi se trougao, u kojem bi Hrvati ispali praktično u svakoj opciji, osim slavlja Portugala od pet i više golova razlike.