Luka Tadić (©CEV)

Pomračenje Partizana u Masteru! Crno-beli nisu ličili na sebe, Insbruk ih skoro ponizio

Vreme čitanja: 2min | pet. 10.11.23. | 20:19

Izabranici Bojana Janića ubedljivo poraženi na startu kvalifikacionog turnira za Ligu šampiona

Nisu ovakvu partiju smeli sebi da dozvole odbojkaši Partizana! Umesto da naprave korak napred ka grupnoj fazi Lige šampiona, izabranici Bojana Janića su doživeli totalno pomračenje na domaćem terenu i značajno se udaljili od cilja. Bolji od njih večeras bili su igrači Tirola iz Insbruka i to baš ubedljivo - 3:0 (25:14, 25:21, 25:12).

Tokom većeg dela meča u Masteru delovalo je kao da se šampioni Srbije nisu ni pojavili... Bili su daleko od nivoa koji se od njih očekuje. Nisu iskoristili nijednu šansu koja im se pružila, a protivnik svakako nije tim top klase - već prvak Austrije.

Od prvog poena bili su Janićevi momci nesigurni, bez prave energije... Protivnik je izgledao nadmoćno, radio je na terenu šta god je hteo. U svim elementima bio je bolji - na prijemu, servisu, u napadu, bloku.

Pokušao je Bojan tajm-autima da probudi svoj tim, probao je i izmenama nešto da promeni, ali je na kraju čini se i on odustao jer nije bilo nikakve nade.

Posle očajnog prvog seta, pokazali su neku reakciju domaći odbojkaši u drugom činu, ali njihov bum bio je kratkotrajan. Ponovo su pojačali tempo Austrijanci i vratili vođstvo na svoju stranu... Dobijanjem drugog seta definitivno su prelomili utakmicu.

U trećem više nije bilo nikakve borbe, Tirol je ogromnim koracima išao ka pobedi. Napravio je ogromnu razliku i nije više morao da brine. Insbruk je toliko bio dominantan, da je Janić odlučio da uvede mlade igrače na teren i pruži im priliku da makar osete čari igre. Sa tribina se pokupio selektor Igor Kolaković pre kraja utakmice, jer ništa dobro više nije mogao da vidi.

Meč je ekspresno završen, Partizan je počišćen sa terena. Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Artur Adriano Net sa 13 poena, pratio ga je Veber sa 11. U crno-belom sastavu najbolji je bio Luka Tadić sa 13 poena (23-9 napad).

PIŠE: Miljana ROGAČ