""

Brzo hodanje na 50 kilometara: Zlato za Slovačku, naši 42, 46. i 49.

Vreme čitanja: 1min | pet. 19.08.16. | 17:44

Vladimir Savanović i braća Filipović završili jednu od najzahtevnijih atletskih disciplina

Slovačka slavi Mateja Tota! Jedna od najzahtevnijih atletskih discplina završena je pobedom zvaničnog prvaka sveta. Momak iz Nitre je osvojio prvu medalju na svojim četvrtim olimpijskim igrama i to - zlatnu!

Tot je kroz cilj, posle uzbudljive trke na 50 kilometara u brzom hodanjau ulicama Rio de Žaneira prošao kroz cilj u vremenu 3:40.58, što je za samo 28 sekundi  slabije od rezultata ostvarenog prošle godine u Pekingu.

Iza njega završilo su Australijanac Žardel Talent, olimpijski šampion iz Londona 2012. i vlasnik olimpijskog rekorda, koji je stazu prešao za 3:41.16, dok je bronzu zaslužio Hiroki Araj iz Japana (3:41.24).

Srbija je imala trojicu predstavnika u ovoj trci. Najbolje je prišao Vladimir Savanović, 31-godišnji Beograđanin ostvario je na svojim premijernim Igrama vreme 4:15.53, što znači da je za 34 minuta i 55 sekundi bio sporiji od pobednika, što je bilo dovoljno za 42. poziciju.

Četiri mesta iza njega plasirao se Nenad Filipović (4:25.41), dok je njegov brat blizanac Predrag Filipović  stigao 49. i na svojim četvrtim olimpijskim igrama zabeležio rezultat 4:39.48.

Vladimir SavanovićRio 2016Predrag FilipovićNenad Filipovićhodanje na 50 kilometaraatletika