IVANA OD ZLATA! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 08.07.16. | 21:01

Srpkinja postala šampionka Evrope u skoku udalj i donela zlato Srbiji posle 26 godina

Ivana Španović je šampionka Evrope u skoku udalj!

Srpkinja je slavila u finalu na Evropskom prvenstvu u Amsterdamu skokom od čak 6,94 metara, koji je napravila u drugoj seriji. Drugoplasirana je bila Britanka Džasmin Sojers, koja je najviše i pretila Ivani tokom finala, a skočila je 6,86, dok je bronzu osvojila Malaika Mijambo skokom od 6,65 metara.

Ivana je napravila sajajan uspeh, donela je zlatnu medalju našoj zemlji na Evropskom prvenstvu posle ravno 26 godina, i potvrdila da je u ovom trenutku jedna od najboljih skakačica udalj na planeti. Najavila je ovim uspehom i odlično leto za srpski sport kojem će moći da podari novi uspeh i zlatnu medalju i na Olimpijskim igrama u Riju.

A loše je počelo, u prvoj seriji je prestupila i izgledalo je kao da je bila nervozna. Onda je usledilo pravo lice Srpkinje, najlepše, šampionsko. U drugoj seriji je skočila fantastičnih 6,94 metara, kojima je odmah zauzela prvo mesto u generalnom plasmanu, a na kraju joj je upravo ovaj skok doneo najsjajnije odličje.

U trećoj seriji skočila je 6,81, dok je u četvrtoj želela da poleti, ali je na kraju stigla samo do daljine od 6,71 metara. U petoj seriji Ivana Španović je zatvorila takmičenje prestupom, ali nema veze, i pre tog pokušaja rivalke su bile slabije i bilo je jasno da će zlatna medalja završiti na grudima Srpkinje. Zasluženo!