Odbojkašice Uba (©CEV)

Kanti Šafhauzen se nije dobro proveo na Ubu

Vreme čitanja: 1min | sre. 14.12.22. | 21:10

Izabranice Marijane Boričić upisale maksimalnu pobedu u 1/16 finala Čelendž kupa

Vicešampionke Srbije odbojkašice Uba započele su učešće u Čelendž kupu sa dve pobede protiv Apolona iz Limasola. Danas su nagovestile da bi i naredni izazov mogle da preskoče na isti način. Pobedile su na domaćem terenu sa 3:0 Kanti Šafhauzen, pa će naredne srede u gostima imati lepu priliku da obezbede prolaz u osminu finala evropskog takmičenja.

Bile su Ubljanke ubedljive u sva tri seta, o čemu svedoči i rezultat - 25:20, 25:15, 25:17. Ekipa iz Švajcarske je potpisala poraz već posle 67 minuta igre.

Srpski tim je sjajno predvodila Kubanka Anet Barbara Benitez, koja je završila utakmicu sa 18 osvojenih poena. Bojana Čelić je doprinela sa 12, a Anđelka Novosel sa 11 poena.

Revanš utakmica Kanti Šafhauzen – Ub odigraće se u sredu 21. decembra od 20.00 časova u Šafhauzenu.

Po propozicijama CEV za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija tri boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija dva, a poraženi jedan bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje zlatni set, koji se igra do 15 odmah po završetku druge utakmice. Ubljanke treba da osvoje dva seta kako bi definitivno obezbedile prolaz dalje.

Pobednici duela Ub – Kanti Šafhauzen i Jedinstvo – Rigas Volejbol Skola igraće 11. i 18. januara u osmini finala Kupa izazivača 2023. Obe srpske ekipe su napravile veliki korak ka međusobnom evropskom okršaju.