Lima doneo Rusima bronzu!

Vreme čitanja: 1min | sub. 10.02.18. | 19:28

Kazahstanci su bili previše iscrpljeni posle poraza od Španije u polufinalu

Rusija je osvajač bronzane medalje na Evropskom prvenstvu u futsalu koje se održava u Sloveniji!

Zbornaja je slavila protiv Kazahstana s 1:0 (0:0) i na taj način se domogla bronzane medalje. Ključni momenat utakmice bio je u 29. minutu meča kada je Eder Lima postigao pogodak i veliko slavlje svom timu.

Očekivalo se da oba tima budu iscrpljena posle neverovatnih polufinalnih obračuna, a deluje da su isceđeniji bili futsaleri Kazahstana posle onog neverovatnog obračuna s Španima.

Realno je bilo da ove dve ekipe budu malo manje motivisane posle teških poraza, a može se reći i da je ritam bio niži nego u polufinalu.

Kazahstan je imao stativu u prvom, Rusi su pogodili okvir gola u drugom poluvremenu, bilo je prilika i u finišu meča za obe ekipe. Kazahstanci su imali i dva minuta igrača manje pred kraj meča posle isključenja Daglasa, kao i to što su imali pet faulova pa je bilo očekivano da Rusi dođu do bronze.

Posle tri vezana druga mesta, Rusi će sada morati da se zadovolje trećom pozicijom.

Finale je na programu od 20.45, a sastaju se Portugalija i Španija.

(FOTO: Star sport)