Mihailo Šljukić (©srl.rs)

Nastavljena Zvezdina rasprodaja bodova u Šumicama

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.10.24. | 21:34

Crveno-beli imali poslednji napad za pobedu protiv Radničkog iz Kragujevca, ali je kapiten Bujišić izgubio loptu. Na kraju – 29:29 u sedmom kolu Super rukometne lige Srbije

Zvezda želi plej-of i Evropu, a već je izgubila četiri boda na svom terenu od timova istog ranga i slabijih. Posle Vranja koje je igralo nerešeno u Šumicama na premijeri nove sezone i Dubočice, koja je slavila u Beogradu, crveno-beli rukometaši su igrali nerešeno i sa Radničkim iz Kragujevca – 29:29 u sedmom kolu Super rukometne lige Srbije.

Pre pet dana se tim Marka Krivokapića provukao protiv Obilića na Banjici, slavio golom Mihaila Šljukića uz zvuk sirene. Ovaj put nije bila sreća uz crveno-bele. U izjednačenom meču dve ravnopravne ekipe, posle tajm-auta trenera Krivokapića, Zvezda je imala 12 sekundi za trijumf, ali je smušeno odigrala, kapiten Miloš Bujišić je poslao loptu u aut.

Kragujevčani su prekinuli seriju od tri poraza, dok je tim iz Ljutice Bogdana nastavio sa bledim igrama.

Početkom drugog poluvremena, gosti su imali + 3 – 19:16. Domaćin je preokrenuo na 27:25 u 53. minutu pogotkom desnog krila Panovskog. U finišu oba tima su imali šansu za drugi bod. Na kraju – najrealniji ishod, a slađi bod putuje u Šumadiju.

Lazar Panovski je bio nepogrešiv, šest golova iz šest pokušaja. Pet je dao Mihailo Šljukić, a po četiri Marko Knežević i Viktor Matičić. Mladi čuvar mreže Aleksa Bogunović je imao 10 odbrana. Za Zvezdu i dalje ne igra kapiten Draško Nenadić koji se povredio u prvom kolu protiv Vranja.

Kragujevčana je predvodio odlični Dušan Medić sa devet pogodaka (samo jedan promašaj). Kapiten Stefan Stanojev se šest puta upisao u strelce, a Miloš Barudžić četiri. Janko Gemaljević je sakupio devet odbrana, a Dušan Petrović dve.