Natalija Šadrina na korak od medalje koju Srbija čeka 40 godina

Vreme čitanja: 2min | sre. 31.07.24. | 08:31

Poslednji bokser rođen u našoj zemlji sa odličjem na OI bio je Mirko Puzović 1984. godine

(Od izveštača Mozzart Sporta iz Pariza)

Došla je iz Rusije da bi uradila nešto što se u srpskom boksu dugo, dugo čeka – osvojila olimpijsku medalju. Nataliju Šadrinu, devojku iz Burjatije, samo jedna pobeda deli od odličja u Parizu. Ali je čeka izazov velik kao Ajfelova kula...

Elem, srpski ženski boks nikada nije osvojio medalju na Igrama. Nina Radovanović je imala šansu u Tokiju, takođe je došla na korak od medalje, ali u toj poslednjoj borbi je izgubila. S druge strane, naš boks generalno punih 40 godina čeka nekog ko će doneti makar bronzu sa najveće svetske smotre sportista. Poslednji čovek rođen u Srbiji koji se okitio medaljom bio je Kragujevčanin Mirko Puzović u Los Anđelesu 1984. godine, kada je osvojio bronzu u poluvelteru.

Iste godine medalje u boksu uzeli su Anton Josipović iz Banjaluke, Aziz Salihu iz Prištine i Redžep Redžepovski iz Kumanova.

Natalija Šadrina, osma nositeljka na turniru, moraće do ostvarenja svog sna da nadmaši i samu sebe. U drugom uglu ringa biće Venlu Jang, Kineskinja koja je i prva na svetskoj listi.

Jang je bila svetska šampionka, dvostruka prvakinja Azije, ima 33 godine i jedino joj nedostaje odličje sa Olimpijskih igara. U Parizu vidi svoju šansu. Isto kao i Šadrina.

Ukoliko bi napravila iznenađenje i plasirala se u polufinale, Natalija bi se za prolaz u finale borila sa pobednicom duela Maria Espinoza Palasios (Ekvador) – Ših Đi Vu (Tajpeh), od kojih nijedna nema status nositeljke na olimpijskom turniru.

U drugom delu kostura je Keli Harington, olimpijska šampionka iz Tokija, bivša svetska i aktuelna evropska prvakinja.