(Reuters)

Ne, ne, Nemeš nije za medalju

Vreme čitanja: 1min | čet. 08.08.24. | 11:07

Kraj za našeg rvača posle minut i pet sekundi

Bio je svetski prvak, evropski šampion, odličje sa Olimpijskih igara još nije doneo (u Tokiju ispao u prvom kolu) i moraće da čeka bar još četiri godine. Očekivali smo da se to promeni, pošto je Mate Nemeš imao šansu da se bori za bronzu na Igrama u Parizu, ali je srpski rvač ekspresno poražen u polufinalu repasaža i tako ostao bez šanse za medalju.

Borba za Amanturom Ismailovim u kategoriji do 67 kilograma grčko-rimskim stilom trajala je svega 65 sekundi i završila se pobedom protivnika iz Kirgistana 8:0.

Poklekao je Nemeš dva puta u razmaku od samo 15 sekundi i tako okončao borbu, jer se meč prekida kad neko od takmičara stigne do osam poena.

Na ovaj način nastavljen je razočaravajući trend naših boraca, bilo da je reč o džudistima ili sad rvačima, pošto niko nije uspeo da osvoji odličje, a govorilo se da imaju rezultate za visoke domete. Na kraju krajeva, Mate Nemeš je na Prvenstvu Evrope u Beogradu tukao upravo Amnatura Ismailova u borbi za bronzu. Sada je usledio bolan revanš.

Nemeš je okončao takmičenje, Ismailovu na putu do bronze stoji Hasrat Džafarov iz Azerbejdžana, a što se naših boraca pod srpskom trobojkom tiče ostao nam je još samo Hetik Cabolov, u rvanju slobodnim stilom do 74 kilograma.