(©Stefan Ivanović/HF Montenegro)

Nemci nam nikako ne leže, Orlići šesti u Evropi

Vreme čitanja: 1min | ned. 18.08.24. | 15:59

Rukometne nade završile kadetsko EP u Podgorici ubedljivim porazom od Pancera u borbi za peto mesto – 23:29 (11:18)

Kadeti Srbije, rođeni 2006. godište i mlađi, završili su Evropsko prvenstvo u Podgorici na šestom mestu. Za kraj – najslabije izdanje tima Darka Trivkovića, ubedljiv poraz od Nemačke - 23:29 (11:18). Mladi Panceri su i u drugoj fazi takmičenja bili bolji od Orlića, pa su završili kao peti.

Odličan rezultat naših rukometnih nada. U ovoj generaciji istakli su se bekovi Ognjen Cenić, Đorđe Draško i Uroš Stanković, kao i pivotmen Andrija Stankov, koji bi u budućnosti, za dve-tri godine, mogli da kucaju na vrata najbolje selekcije.

Pitanje pobednika je rešeno već posle 30 minuta, kada su Nemci vodili sa 18:11. U nastavku su se trgli Đorđe Draško i Marko Jokić, ali nije bilo neizvesne završnice. Draško je dao osam, a Jokić pet golova, Andrija Stankov je postigao tri pogotka, koliko i Vukašin Pavlović. David Tot Meljkuti je imao sedam odbrana, a Dušan Zekić dve. Nemce su do trijumfa predvodili Jan Mudrou sa 10 i Jan Gruner sa osam golova.

Norveška je sedma posle pobede nad Španijom sa 38:37. U borbi za titulu igraće skandinavske selekcije Danske i Švedske (19.30), dok će za bronzu da se bore Island i Mađarska (17.00).

Rukometno EP za kadeteKadetsko rukometno EPKadetska rukometna reprezentacija Srbije