(©Reuters)

Ništa od bronze: Marica izgubila u repasažu

Vreme čitanja: 2min | pon. 29.07.24. | 15:24

Bolja od srpske džudistkinje je bila Japanka Haruka Funakubo

Opet su srpsku džudisti ostali bez medalje na Olimpijskim igrama. Nakon što je juče Strahinja Bunčić izgubio u meču za bronzano odličje, sada je i Marica Perišić u repasažu za isto odličje ostala kratkih ruku. Bolja do naše takmičarke je bila Japanka Haruka Funakubo koja je slavila sa 10:0 u kategoriji do 57 kilograma.

Perišićki je ovo bio najslabiji meč na turniru. Videlo se da se mnogo fizički i emotivno istrošila u četvrtfinalnom duelu sa Kanađankom Kriste Deguči. Protivnica ju je odmah na startu uvukla u svoj ritam i uvukla je u borbu u parteru koji je njen teren.

Nije mogla Marica da dođe do daha, u nekoliko navrata je uspevala da se spasi bacanja, međutim na neka dva minuta pre kraja je Funakubo uradilo odličnu polugu kojom je ostvarila ipon i time konačni trijumf.

Krenule su sudije sa odbrojavanjem, naša džudistkinja nije uspela da se za 20 sekundi iskobelja iz zagraljaja protivnice i tako je izgubila šansu da uđe u meč za bronzu. Vidljivo je bilo razočarenje na njenom licu po završetku borbe. Čak je i briznula u plač, međutim i pored neslavnog završetka takmičenja može da bude ponosna na svoj nastup u Parizu.

Ovime nije kraj nadanja da naši džudisti mogu da osvoje prvu olimpijsku medalju posle 1980. godine. Kod dama je ostala još Milica Žabić, dok kod muškaraca velike nade polažemo u Nemanju Majdova i Aleksandra Kukolja. A tu je i ekipni miks.