Nikola Crnoglavac (©Starsport)

Partizan 5 od 5: Crnoglavac počeo kanonadu, Popović nastavio

Vreme čitanja: 2min | pet. 11.10.24. | 19:33

Crno-beli pobedili Metaloplastiku 28:22 (12:10) u derbiju petog kola Super rukometne lige Srbije

Mučili su se crno-beli u napadu veći deo prvog poluvremena protiv Metaloplastike. Šapčani su parirali do 35. minuta, ali razlika u kvalitetu i duža klupa Partizana presudila je u nastavku, pa je upisana peta pobeda i ostanak na čelu Super rukometne lige - 28:22 pred 600 gledalaca na Banjici.

Opet je Nikola Crnoglavac držao domaćina, bio nepogrešiv sa linije sedam metara (6/6), davao golove sa distance kad god je bilo kritično. U nastavku se razigrao Veljko Popović i sa dva brza gola odlepio lidera na +4 - 17:13 u 40. minutu. U nastavku je šansu u napadu dobio i kapiten Nikola Zečević, koji se vratio na teren posle dve utakmice pauze zbog povrede prepona. U prvih 30 minuta je igrao samo odbranu. U nastavku je Zeka povezao redove crno-belih. Popović je opet bio sjajan, kao i prošle nedelje protiv Dinama u Banatskom Karlovcu. Kod Šapčana je najbolji bio srednji bek Domagoj Alilović.

Prednost od tri do četiri gola je četa Đorda Ćirkovića povećala u nastavku i rutinski slavila protiv vicešampiona koji je upisao treći poraz i razočaranje je na startu šampionata.

Za Partizan zbog bolesti nije bilo iranskog golmana Saida Heidarirada, a solidno je branio mladi Nikola Zorić koji je sakupio šest odbrana, dok je Nikola Arsenić imao tri, od toga dva sedmerca.

U pobedničkom timu je Nikola Crnoglavac dao 11 golova, od toga šest sa linije sedam metara. Šest je postigao Veljko Popović, a četiri Nikola Zečević.

Kod Šapčana pet pogodaka delo su Domagoja Alilovića, a četiri Filipa Milovanovića (tri sedmerca) i Uroša Pavlovića. Iskusni Darko Arsić je imao osam odbrana.