Đorđe Ćirković (©Starsport)

Partizan pobeđuje, Ćirković kritikuje: Ne možemo sa šest igrača, trošimo rovite Zečevića i Crnoglavca

Vreme čitanja: 4min | sub. 12.10.24. | 14:10

Nemamo doprinos od igrača od kojih to očekujem. Mnogi su pitali što ovaj ne igra, onaj... Evo odgovora gde su minuti. Ovako ne možemo dalje, da gubimo vreme“, istakao je trener crno-belih

Pet mečeva u Super rukometnoj ligi, isto toliko pobeda, liderska pozicija šampionata ispred Vojvodine, veliki trijmf u SPENS-u protiv Lala… Čini se da je sve idilično u Humskoj, ali pedantni stučnjak crno-belih Đorđe Ćirković svestan je da mora bolje, da ova ekipa, sa 10 novajlija, nije ni blizu zenita.

U Banatskom Karlovcu, osvajač Kupa Srbije se provukao protiv Dinama, a bilo je problema i u petak protiv Metaloplastike iako rezultat – 28:22 to ne govori. Mučili su se crno-belih u prvom poluvremenu u napadu. Svestan je iskusni strateg da moraju igrači s klupe da daju veći doprinos.

Slično je bilo i prošle sezone, kada je petorica-šestorica igrača nosilo teret, često bez izmene kao Uroš Kojadinović (sada igrač francuskog Tuluza), Mladen Šotić i Ivan Mićić. Pet kola Partizan vuče sjajni raspucani prvi strelac lige Nikola Crnoglavac (43 gola na pet mečeva), uz krila Mladena Šotića i Marka Vasića, pivotmena Ivana Mićića. Poslednja dva meča najbolji igrač crno-belih je srednji bek Veljko Popović.

20.00: (3,60) Seson (8,50) Tuluz (1,40)

Kapiten Nikola Zečević je u nastavku povezao redove svog tima u napadu, iako rovit, propustio je mečeve u Vranju i Banatskom Karlovcu zbog problema s preponama. Slovenac Miha Kotar je dobro krenuo sa dva gola protiv Šapčana, ali je onda ušao u seriju grešaka. Nije išlo ni Nemanju Obradovića u napadu, kao i Nemanju Peštića koji nije iskoristio nekoliko minuta na terenu. Tranzicija Nemanje Jovića sa desnog krila na beka zasad je bolna, pa Crnoglavac mora da igra skoro 60 minuta. Luke Barjaktarovića nije bilo na terenu. Škripi na bekovskim pozicijama.

Zato i kritike posle pobede od strane Đorđa Ćirkovića.

Zahtevali smo da u prvih 20 minuta igramo čvrsto, da ne dozvolimo lake golove, a to se upravo dogodilo. Jedno je dobar meč u Novom Sadu, a drugo je kontinuitet, ali sam svestan sam šta moramo da popravimo. Žao mi je, nije to bilo u planu, što trošimo Crnoglavca i Zečevića koji su povređeni. Nemamo doprinos od igrača od kojih to očekujem. Mnogi su pitali što ovaj ne igra, onaj... Evo odgovora gde su minuti. Ovako ne možemo dalje, da gubimo vreme, da trošimo šest igrača i da igramo kvalitetan rukomet“, rekao je Ćirković.

Trener crno-belih kaže da je u nastavku bilo bolje.

Prelomili smo meč tek sredinom drugog poluvremena, a do tada je sve bilo na jednu-dve lopte. Bolje je Metaloplastika otvorila utakmicu, mi mekano, iako je zahtev bio da se čvrsto uđe od starta. Usporili su Šapčani ritam, igrali pametno, iako je sve bilo iz napadačkog seta koji smo očekivali. Mi nismo reagovali onako kako smo želeli i postoji određeni disbalans, jer nam se određene greške ponavljaju. Na meni je da analiziram zašto do toga dolazi, jer 14 dana treniramo fenomenalno, a na utakmici ne pokažemo ono za šta smo se pripremali. Možda je i do mene, da treba bolje psihološki da spremim igrače".

Kada su tu navijači, crno-beli lete na terenu, ovoga puta nije bilo vatrenih pristalica, iako solidna poseta od 600 ljudi na Banjici (u ovo doba prošle godine bilo je tri puta manje).

Nikada nema problema kada igramo u ambijentu kao u Novom Sadu ili ovde na Banjici protiv Zvezde, a kada treba u drugačijim okolnosti da se profesionalno odradi, onda je teško“.

Strateg Partizana je izneo i egzaktne podatke da je napad bolji deo tima od odbrane u prvih pet kola Super rukometne lige Srbije.

Šut nam je na 72 odsto, imamo sedam tehničkih grešaka u proseku. Ima oscilacija, ali su ove brojke stabilne. Od 10 poluvremena dobili smo devet, a jednom odigrali nerešeno protiv Dinama. Ne gubimo ni posle 30 minuta. Napad je bolji deo tim, tranzicija iz napadu u odbranu nam je odlična. Mnogo gubimo duele jedan na jedan. Kad to rešimo, bićemo još bolji“, istakao je Ćirković.

Marko Vasić je takođe rekao da su crno-beli imali dosta poteškoća u prvom delu susretu.

Što se nas tiče, ušli smo u meč bez nekog žara, a dogovorili smo se da ne bude tako. Šta je razlog tome ne znam, ali ćemo naravno analizirati u narednim danima. Bolje smo otvorili drugo poluvreme, poveli šest razlike deset minuta do kraja i prelomili utakmicu“, reklo je iskusno desno krilo.

Veljko Popović je bio sjajan u drugom poluvremenu protiv vicešampiona Srbije. Uz Crnoglavca i Zečevića je vukao svoj tim.

Radimo naporno na treninzima, trudimo se, nadamo se da ćemo da nastavimo sa pobedama. Bilo je problema u prvom poluvremenu, u svlačionici smo se dogovorili da krenemo čvršće i to je dalo rezultata. Ne bih isticao moju igru, kolektiv je pobedio. Sigurno da možemo bolje, da ćemo iz utakmice u utakmicu da napredujemo. Čeka nas sada Evropa, nismo imali dobre rezultate prethodnih godina. Najbitnije je da prođemo prvo sledeće kolo, a mislim da možemo daleko da doguramo u EHF kupu. Drago mi je što ima više publike ove sezone. Kada su tribine punije i nama je lakše da igramo“, istakao je srednji bek crno-belih.

Naredne subote Partizan čeka na Banjici luksemburški Beršem u prvom meču drugog kola EHF kupa.