Nikola Perić (©Starsport)

Perić spasao bod Zvezdi u Pančevu, Metaloplastika se provukla protiv „fenjeraša“, Voša rutinski u Zrenjaninu

Vreme čitanja: 4min | sub. 04.02.23. | 21:01

Arkus Superliga Srbije: Crveno-beli odigrali nerešeno – 28:28 protiv favorizovanog Dinama u gradu na Tamišu. Mladi golman gostiju odbranio udarac Jezdimiroviću u poslednjoj sekundi. Pre toga Mirko Đurović promašio sedmerac. Šapčani jedva do pobede protiv Rudara na svom terenu – 30:29. Šampion slavio u Banatu sa 34:28

Dramatičan remi u Pančevu – 28:28 u duelu Dinama i Crvene zvezde u derbiju 14. kola Arkus lige, odnosno premijerne runde domaćeg rukometnog šampionata u 2023. godini. Oba tima mogu da žale za celim plenom. Mladi golman crveno-belih Nikola Perić u poslednjoj sekundi meča je zaustavio udarac Nikole Jezdimirovića sa devet metara i doneo svojoj ekipi bod.

Još jednom je sin legendarnog Dejana Perića zaustavio nekadašnji tim, kao i na startu sezone letos u Šumicama, kada je Dinamo doživeo jedini poraz u šampionatu. Mogla je i Zvezda do iznenađenje u gradu na Tamišu. Na nešto više od minut pre kraja, Mirko Đurović, kod rezultata 28:28, nije uspeo da realizuje sedmerac, pogodio je stativu. Imao je domaćin poslednji napad, igrača više u polju do 20 sekundi pre kraja, ali nije uspeo da iskoristi brojčanu prednost.

Dinamo je u prvom poluvremenu imao + 7 – 15:8. Mirisalo je na katastrofu Beograđana, ali u nastavku čovek preokreta bio je iskusni srednji bek Marko Knežević, uz pomoć odličnog pivotmena Đorđa Majesa, kapitena Draška Nenadića i desnog krila Uroša Kolundžića. Na odmor je Dinamo otišao s pet golova razlike (15:10), ali je Zvezda golom Kolundžića u 52. minutu preokrenula na 25:24, vodila do poslednjeg minuta. Domaćin je dolazio do izjednačenja, disao za vratom crveno-belima, imao poslednji napad za trijumf, ali ništa od celog plena.

U timu Zvezde nije bilo letošnjeg velikog pojačanja, pivotmena Branka Kankaraša, ali ga je odlično zamenio Bajes. U domaćem timu najbolji je bio desni bek Aleksa Milošević sa sedam golova. Odično je zamenio povređenog Milana Golubovića. Pet pogodaka je delo Danila Radovića, Veljka Čabrila i Uroša Pavlovića. Golmani su imali 11 odbrana. Nemanja Marjanović je imao šest uspešnih intervencija, a Obrad Ivezić pet.

Nedelja, 15.00: (1,70) Kil (8,00) Magdeburg (2,55)

Kod Zvezde najefikasniji je bio kapiten Draško Nenadić sa šest golova, pet su postigli Uroš Kolundžić (bez promašaja), Marko Knežević i Đorđe Bajes. Nikola Perić je imao sedam odbrana, a Dimitrije Jelić četiri.

Dinamo sada zaostaje dva boda za liderom Vojvodinom, dok se Metaloplastika izjednačila sa timom Nenada Kraljevskog i vodiće do kraja borbu za mesto broj 2 pred plej-ofu. Zvezdi ovaj važan bod mnogo znači u bici za četvrtu poziciju i plasman u Evropu, a rivali su joj Partizan i kragujevački Radnički.

Umalo senzacija u Šapcu. Metaloplastika je prvi put u drugom poluvremenu povela protiv „fenjeraša“ Rudara golom Vojislava Brajovića iz penala, 43 sekunde pre kraja, i to je bilo dovoljno za dva boda čete Vladana Matića. Junak pobede bio je iskusni golman Darko Arsić koji je skinuo zicer desnom krilu Kostolčana Adrijanu Murini, 10 sekundi pre kraja. Pre toga je odbranio udarac Petru Paniću sa devet metara.

Rudar je vodio sa +4 na startu drugog poluvremena, pet i po minuta pre kraja imao +3 – 27:24, ali su Marko Srdanović i Božidar Simić uspeli da iščupaju pobedu domaćinima i da zadrže priključak za vodećom Vojvodinom.

Najbolji akter meča bio je levi bek Rudara, Petar Panić, koji se tokom sezone vratio u klub posle neuspešne epizode u Crvenoj zvezdi. On je postigao čak 15 golova za goste, dok je odličan na golu bio Miloš Vuković sa 17 odbrana. Sve je to bilo malo, ostali su Kostolčani praznih šaka u gradu na Savi.

Marko Srdanović je postigao osam golova za Metaloplastiku, Milan Dakić i Mateja Dodić po pet, a Božidar Simić i Vojislav Brajović po četiri. Darko Arsić je imao devet uspešnih intervencija, ali je bio najbolji kada je bilo najpotrebnije u finišu utakmice.

U timu Metaloplastike nije bilo zimskog pojačanja Milana Jovanovića koji još nije spreman da se vrati na teren posle pauze od četiri godine.

Vojvodina je rutinski slavila u Zrenjaninu protiv Proletera sa 34:28 iako je bila bez pomoći velikog zimskog pojačanja Mohameda Aziza Aidija. Iskusni Belorus Baris Puhovski vodio je Lale do pobede sa sedam golova, bez promašaja. Isti broj pogodaka delo je i levorukog Milana Milića. Leva krila su bila efikasna. Bojan Rađenović je šest puta pogodio mrežu domaćina, a Miloš Grozdanić četiri. Hrvatski golman Fran Lučin je imao osam odbrana.

Kod domaćina se istakao Lazar Pavlović sa sedam pogodaka, dok je Predrag Krivošija pogodio pet puta mrežu devetostrukog uzastopnog šampiona Srbije.

-------------

Mozzart Bet Superliga se konačno vratila, a zajedno sa njom i Prognozzer! Takmičenje u pogađanju tačnih rezultata ponovo je na snazi posle tromesečne pauze u nešto drugačijem ruhu. Opširnije OVDE.