(©CEV)

Pioniri dobili još jednu lekciju, ponovo igrao samo Vuk Kulpinac

Vreme čitanja: 1min | čet. 20.07.23. | 23:40

Poljska je slavila veoma ubedljivo - 3:0 (25:12, 25:12, 25:20)

Dva ubedljiva poraza pionira Srbije na startu Evropskog prvenstva u Podgorici. Posle Francuza, našim mladim nadama je lekciju održala i odbojkaška selekcija Poljske - 3:0 (25:12, 25:12, 25:20).

U prva dva seta dečaci rođeni 2007. godine koje sa klupe vodi selektor Ivan Milenković nisu protivniku mogli ništa, a treći čin je bio nešto zanimljiviji za publiku.

Srbiju je predvodio kao i na prethodnoj utakmici Vuk Kulpinac sa 12 poena. Pratio ga je samo Aleksa Bogosavljević sa šest poena, a svi ostali su ostali na skromnom učinku.

Posle dva odigrana kola Srbija je u svojoj grupi jedina reprezentacija koja nije uzela ni set. U drugoj grupi u istoj situaciji na snu tabele je domaćin Crna Gora.

Atmosferu generalno, a i poziciju u grupi, naš tim će pokušati da popravi tokom narednih dana. Mada već u sledećem kolu stiže još jedan težak rival - selekcija Italije, koja u prve dve runde ima dve pobede.

Posle toga izabranici Ivana Milenkovića igraće sa Češkom, Finskom, Holandijom i Španijom.