""
""

Poljaci osvojili bronzu, a ko će biti svetski šampion?

Vreme čitanja: 1min | ned. 01.02.15. | 16:44

Poljski rukometaši posle produžetka bacili na pleća Špance, a gol vredan medalje dao Kamil Siprijak

Rukometaši Poljske bili su besni na srpske arbitre posle poraza od Katara u polufinalu Svetskog prvenstva, ali su ipak došli do kakve-takve utešne nagrade u vidu bronzane medalje.

Poljaci su u Dohi posle produžetka savladali Španiju sa 29:28 (13:13, 24:24) i ponovili rezultat sa šampionata 1982. i 2009. godine.

Gol vredan bronzane medalje postigao je Kamil Siprijak 45 sekundi pre kraja produžetka, a svetski šampioni iz 2013. do kraja nisu uspeli da iskoriste napad.

U regularnom toku utakmice Crvena furija je diktirala tempo, imala čak i dva gola viška minut i po pre kraja. To joj, ipak, nije bilo dovoljno da sačuva pobedu.

Mihal Siba je sa dva uzastopna gola, od koji je drugi bio nekoliko sekundi pre kraja ostavio Poljsku u životu, izborio dodatnih 10 minuta igre i podigao borbeni moral ekipe na maksimum.

Finalna utakmica šampionata između Katara i Francuske počinje u 17.15.