Raul Gonzales (©Reuters)

Pomračenje Svetaca, Barsa umalo od gotovog da napravi veresiju, Fredericija zalutala u evroeliti

Vreme čitanja: 2min | čet. 19.09.24. | 22:56

Vesprem pregazio Pari Sen Žermen sa 41:28. Šampion Evrope imao +9 protiv PIK Segeda, na kraju jedva stigao do trijumfa – 31:30. Sporting razbio u gostima danskog vicešampiona sa 37:19

Očekivao se neizvestan meč u Vespremu u derbiju drugog kola EHF Lige šampiona, ali je domaćin pregazio Pari Sen Žermen sa 41:28. Sveci su se držali u prvih 30 minuta, kada je bilo + 3 za mađarskog prvaka, ali u nastavku pomračenje najboljeg francuskog tima.

Vesprem sa Špancem Ćavijem Paskvalom na kormilu je pokazao da će ove sezone da igra bitniju ulogu u evroeliti nego u prethodne dve godine, kad se skupoceni mađarski projekat nije dokopao finalnog turnira u Kelnu.

Belorus Mikita Vailupao sa osam golova i Nedim Remili sa sedam su bili najraspoloženiji kod domaćina, dok je Rodrigo Korales imao 11 odbrana. Srpski reprezentativac Dragan Pešmalbek se jednom upisao u listu strelaca. Kod indisponirane čete Raula Gonazlesa, Feran Sole i Kamil Sipšak postigli su po pet pogodaka.

Barselona je protiv PIK Segeda na poluvremenu vodila sa 20:12, imala je i +9, a na kraju je jedva stigla do minmalnog trijumfa – 31:30 u Blaugrani. Lazar Kukić se dva puta upisao u strelce kod gostiju iz Segedina. Šampiona Evrope je do trijumfa predvodio Aleis Gomez Abeljo sa pet, Dika Mem i Blaž Janc sa po četiri gola, dok je Gonzalo Perez de Vargas sakupio 13 odbrana. Mario Šoštarić ne bio najefikasniji igrač meča sa osam golova, dok je levi bek Rikard Bodo dao šest za goste. Golmani su sakupili 15 odbrana, Roland Mikler osam, a Tobijas Tulin sedam.

Da je danski vicešampion Fredericija zalutao u najjače klupsko takmičenje Starog kontinenta dokaz je poraz na svom terenu od Sportinga – 19:37. Šest golova za Lavove dao je mladi desni bek Fransisko Kiko Kosta.

Magdeburg je lako na svom terenu pobedio Kolstad sa 33:25, uz 15 odbrana Španca Sergeja Ernandeza i osam golova Šveđanina Albina Lagergrena. Još jednu katastrofalnu partiju pružio je nekada najbolji rukometaš sveta Sander Sagosen. Pogodio je bek dva puta iz devet pokušaja, dok su po pet golova za tim iz Trondhajma dali Simen Lise i Benedikt Oskarsen.