Ostin Ekeler (©AFP)

Rejdersi potonuli u Los Anđelesu, Herbert i Ekeler odveli Čardžerse na čelo divizije

Vreme čitanja: 3min | uto. 05.10.21. | 07:47

Tim iz Kalifornije pobedio ljutog rivala iz Las Vegasa sa 28:14 u poslednjem meču četvrtog vikenda NFL šampionata

Posle četiri kola NFL šampionata samo Arizona Kardinals ima maksimalni učinak. Do ovog kola neporaženi Rejdersi poklekli su u Los Anđelesu. Čardžersi su dobili rivala sa Zapada AFC-a sa 28:14 i preuzeli čelo jedne od najjačih divizija u ligi.

U prvom poluvremenu postojao je samo jedan tim na terenu. Domaćin je postigao tri tačdauna. Džastin Herbert, prošlogodišnji ruki godine, igrao je sjajno, nije grešio, lagano je odveo svoj tim do tri poentiranja. S druge strane, odbrana na čelu sa Džoom Bosom i Dervinom Džejmsom zaustavila je do ovog meča veoma dobar napad tima iz grada poroka i kocke.

Petak, 02.20: (2,40) Sijetl Sihoks (13,0) Los Anđeles Rems (1,70)

Posle vođstva 21:0 činilo se da je sve gotovo, ali u nastavku se budi četa Džona Grudena. Odbrana je pojačala pritisak na Herberta, dok je napad proigrao. Derik Kar je bacio dva tačdauna pasa ka Hanteru Renfrou i Darenu Voleru u trećem periodu igre i rezultat je smanjen na 21:14. Imali su gosti nekoliko napada da se vrate u igru, ali nisu uspeli.

-------------------------

Misliš da poznaješ fudbal bolje od drugih? Mozzart Prognozzer ti pruža šansu da to i dokažeš i osvajaš vredne nagrade svake nedelje! Odigraj odmah potpuno besplatno!

-----------------------

Na nešto više od pet minuta do kraja, raning bek Čardžersa Ostin Ekeler je utrčao u end zonu rivala, poentirao je posle dugog i tečnog napada svog tima i vratio dva tačdauna razlike.

Tada je bilo jasno da će Rejdersi teško da izbegnu prvi poraz u šampionatu. U narednom napadu, sjajni sejfti tima iz Los Anđelesa Dervin Džejms preseca pas Kara i tu je bio kraj svih nada gostiju da mogu do preokreta.

Čardžersi sada imau skor 3-1, kao i Rejdersi, ali zbog dve pobede u diviziji preuzeli su čelno mesto u diviziji u kojoj je prethodnih godina dominirao Kanzas. Džastin Herbert je bacio tri tačdaun pasa, imao 25 od 38 uspešnih dodavanja za 222 jardi. Junak meča bio je Ostin Ekeler. Omaleni raning bek imao je 15 nošenja za 117 jardi, uz dva tačdauna, po jedan trčanjem i hvatanjem. Najbolju partiju u sezoni imao je iskusni tajt end Džered Kuk sa šest hvatanja za 70 jardi, uz tačdaun. Solidan je bio i Kinan Alen.

Derik Kar nije imao svoje veče. Kompletirao je 21 pas od 34 jardi za skromnu jardažu od 196. Henri Rags je imao tri hvatanja za 60 jardi, a Daren Voler četiri za 50, uz poentiranje u finišu treće četvrtine.