Rumuni u transu, pao nekadašnji evropski šampion

Vreme čitanja: 2min | uto. 09.01.24. | 20:24

Arkada posle pet setova uspela da baci na kolena odbojkaše Lubea

Velika pobeda slavi se večeras u Galaciju! Navijači su u totalnom transu, jer je njihov tim uspeo da baci na kolena nekadašnjeg evropskog šampiona - i to dvostrukog.

Iako je ogromna uloga favorita bila na strani italijanskog Lubea, večeras se raduje ekipa Arkade koja je do Lige šampiona stigla preko kvalifikacija - 3:2 (21:25, 25:23, 25:20, 16:25, 15:10).

Kada se sve sabere Italijani su osvojili više poena (103:102), ali to im nije donelo pobedu. Tri seta su na strani rumunskog sastava i to je jedino što se pamti.

Arkada je imala vođstvo 2:1 i posle toga je dozvolila rivalu da ubedljivo dobije četvrti set. Lube je odigrao odlično u tom periodu - napad je bio nezaustavljiv, blok veoma siguran, servis opasan... Izborio je taj-brejk i očekivao da će tada postaviti sve stvari na željeno mesto.

Međutim, publika je nosila domaći tim, koji je pokazao da nije slučajno dobio dva seta. Dobrim servisima su potpuno poremetili prijem rivala, samim tim i organizaciju napada. Otvorila im se prilika za blok, u kom su blistali.

Sve im je polazilo za rukom, pa pobeda nije mogla da izostane. Vodili su 5:2, 10:4, 12:4... Rasplet je bio poznat i pre pada poslednje lopte. Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Roland Gerđe sa 21 poenom, dok je u poraženom timu isti broj poena imao Adis Lagumdžija.

Lube je upisao prvi poraz, pa na vrhu grupe E ima skor 4-1, dok je Arkada na učinku 2-3.