Mateja Dodić i Veljko Popović (©MN Press)

Šapčani osvojili turnir u Temišvaru, Partizan peti u Ohridu, Crnoglavac najbolji strelac

Vreme čitanja: 1min | ned. 25.08.24. | 14:40

Metaloplastika pobedila u finalu Politehniku sa 33:31. Crno-beli bolji od Pančevaca – 25:19

Srpski rukometni klubovi pripremaju se za start sezone polovinom septembra. Prvi na teren izlaze dva kandidata za titulu naredne sezone, šampion i osvajač Kupa, Vojvodina i Partizan, u Superkupu Srbije u Banjaluci 12. septembra.

Vicešampion Srbije Metaloplastika sa novim trenerom Davidom Rašićem je osvojio turnir u komšiluku, u Temišvaru. Pobeđena je u polufinalu Oradea sa 37:27, a u finalu je pala i domaća Potitehnika, koju s klupe vodi Crnogorac Pero Milošević, sa 33:31.

Partizan i Dinamo prethodne nedelje su igrali na turniru u Ohridu, na Memorijalu Krste Andonovski. Crno-beli su bili peti, dobili su u subotu Dinamo iz Pančeva sa 25:19. Tim Đorđa Đirkovića je poražen od Vardara i Celja, a igrao nerešeno sa Ohridom u grupnoj fazi. Pančevci su izgubili od Alkaloida i Olimpijakosa, a slavili protiv crnogorskog prvaka Lovćena.

Kod Partizana se istaklo letošnje pojačanje iz rumunskog Fokšanija, nekadašnji reprezentativac Srbije Nikola Crnoglavac. Iskusni desni bek je dao 21 gol na četiri utakmice i podelio prvo mesto liste strelaca sa Božom Brnovićem iz Lovćena. Kod Pančevaca je najbolji bio iskusni levi bek Milan Pavlović sa 18 pogodaka.