""
""

Slovački uragan nastavlja da razara: Finska pala za sedam minuta! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 18.11.14. | 19:00

Domaćin na sadionom Pod Dubnom slavio sa 2:1 i zabeležio šesti uzastopni trijumf

Fenomenalan i bukvalno besprekoran ciklus utakmica, koji traje od početka septembra, selekcija Slovačke kompletirala je pobedom nad Finskom u Žilini – 2:1 (2:1). Ovo je izabranicima Jana Kozaka bio šesti vezani trijumf u tom periodu, pa će mečeve u narednoj sezoni dočekati sa velikim samopouzdanjem.

Finska je u Žilini kapitulirala za samo sedam minuta. Za prvi pogodak su bile potrebne samo 34 sekunde. Hamšik lukavo iskoristio nećkanje veznih igrača Finske, presekao im je dodavanje, a lopta je stigla na noge Hološku, koji nije previše oklevao, useldio je udarac koji je usput zakačio Mojsandera i prevario Hradeckog.

Buklika na stadionu Pod Dubnom nije previše čekala na novu radost. Već u sedmom minutu Marek Hamšik je na pravi način ispratio i krunisao odličan centaršut Stanislava Šestaka i sa ivice peterca glavom zakucao loptu u mrežu Finske.

Goste je ni krive ni dužne u život vratio autogol Tomaša Hubočana u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, ali gosti u nastavku meča nisu uspeli da ugoze trijumf domaćina, koji je rutinski otaljavao posao.

Slovačka u naredni kvalifikacioni meč igra protiv Luksemburga na svom terenu, gde će imati priliku da maksimalnim učinkom zaokruži prvi prug kvalifikacija u grupi C.

Izabranici Jana Kozaka su u grupi do sada savladali Maltu i Španiju na svom terenu, dok su u gostima bili bolji od Ukrajine, Belorusije i Makedonije.

(FOTO: Action images)

EvropaFinskaJan KozakMarek Hamšikmeđunarodni fudbalreprezentativni fudbalSlovačka